Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Pán prezident, pani prezidentka

.štefan Hríb .stĺpčeky .editorial

Striedanie dobrých hláv štátu bolo pred rokom 1989 vylúčené. Zažil som iba normalizátora Husáka, ako strieda znormalizovaného Svobodu. Ale aj po roku 1989 ste prvá naozaj slušná dvojica.

Pán prezident, pani prezidentka Natália Ložeková / natalialozekova.sk

Andrej, Zuzana, dovoľte mi pár slov k Vám obom.

Pán prezident. Sledoval som Tvoj výkon veľmi pozorne celých päť rokov. V dobrých aj zlých časoch, v momentoch pochýb aj v čase odhodlaných rozhodnutí. Za celý ten čas som s Tebou výrazne nesúhlasil iba raz – keď si pred rokmi vyzval, aby sa všetci, koalícia aj opozícia, spojili proti kotlebovskému extrému. Mal som vtedy dojem, že onen extrém je logickým dôsledkom konania Smeru, ktorý sa má čo najskôr poraziť, nie zachraňovať. Čas všeličo ukázal. 

Ale inak som bol na Teba ako hlavu štátu hrdý. Bol si kotvou Slovenska vo vodách Západu, čo je dnes výnimočné a nenahraditeľné. Ostal si napriek funkcii zástancom chorých a počúval si až do konca slabých, bol si ambasádorom šikovných vo svete a posledný rok si ochotne otváral dvere tým, čo chceli slušnejšie Slovensko. Viackrát si pritom prekonal sám seba, vlastné limity aj vonkajšie obmedzenia. Bol si najlepší prezident, aký si mohol byť.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite