Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Vyliečme ju

.vladimíra Marcinková .stĺpčeky .svet starostovej dcéry

Podľa mňa by mali každého človeka raz za päťročnicu hospitalizovať. Nie pre chorobu. Božechráň! Nech sme všetci silní a zdraví. Ale kvôli ľuďom a udalostiam okolo. Aby sme boli vnímavejší.

Vyliečme ju Natália Ložeková / natalialozekova.sk

keď ležíte v nemocnici, každá správa, telefonát, každá návšteva vám je tisíckrát vzácnejšia. Neprehliadnete žiadne gesto. Nepohrdnete horalkou ani bábovkou od starkej, ktorú niesla vlakom cez celú republiku. V sterilizovanom prostredí chutí všetko dvojnásobne! Platí to aj o tlači. Časopis nikdy nikde nelistujete tak hltavo ako na nemocničnom lôžku. Ešte aj článok o histórii jablčného octu čítate nahlas celej nemocničnej izbe, lebo je to nepochybne najvzrušujúcejšia časť dňa, hneď po zavádzaní čípkov do zadku.

Zistíte, že sestrička, ktorá vám už o šiestej ráno prikladá jemnú dlaň na čelo, je na nohách od tretej v noci. Býva totiž v Šali a do Bratislavy to má hodinu vlakom. Z Hlavnej stanice kráča ďalších 40 minút peši. „Aj ušetrím, aj si prevetrám hlavu.“ Vôbec si nesťažuje. S úsmevom celý deň zaháňa bolesti druhých. Či bola niekedy pri mori? „Syn bol so známymi. Nech zažije on, nech vidí svet.“ Obetavá mama. Samoživiteľka. Mamou v nemocnici bola aj ďalším. Veď aj o mňa sa starala ako o vlastnú. Sestry ako ona sú srdcom zdravotníctva. Tým najdôležitejším orgánom.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite