Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

V triede sestry Hermany: Plagiátorstvo je krádež

.hermana Jaroslava Matláková .stĺpčeky .v triede sestry Hermany

 Škola, na ktorej učím, je náročná. V školskom poriadku máme nasledujúci dodatok o plagiátorstve.

V triede sestry Hermany: Plagiátorstvo je krádež Natália Ložeková / natalialozekova.sk

nečestnosť pri skúšaní/písomkách/prácach sa bude systematicky postihovať: 

- za plagiátorstvo pri veľkých prácach s vysokou váhou – známka 5 za prácu a pokarhanie riaditeľom školy, pri druhom opakovaní (napr. iný predmet) – zníženie známky zo správania;

- ročníková práca: žiak nedostane za ročníkovú prácu žiadnu známku, ale koná komisionálnu skúšku z príslušného predmetu. Za takéto konanie mu bude udelené pokarhanie riaditeľom školy a znížená známka zo správania. 

A hotovo! Plagiátorstvo je krádež. Ja som z dediny. Ísť si do susedovej záhrady zobrať len tak niečo, to bolo neprípustné. A keď sa niečo také stalo, nasledoval celý proces – ospravedlnenie a doma nejaký trest. Jednoducho, kradnúť sa nesmie. A potom mi dal brat čítať Winnetoua a mama Janu Eyrovú. Na každej druhej strane je poznámka o chrbtovej kosti, o tom ako sa hovorí pravda, o dodržaní cti, aj keď z toho človek vyjde ako poškodený. Hrdinami môjho detstva boli Ivanhoe, Old Shatterhand alebo aj taký Kubko s Maťkom, ktorí si vedeli priznať, keď urobili chybu.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite