Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Petra Vlhová skončila druhá v obrovskom slalome Svetového pohára v Kronplatzi a v celkovom poradí sa znovu priblížila k prvému miestu.

Priama reč Lucie Piussi

.lucia Piussi .stĺpčeky .priama reč Lucie Piussi

Sú to presne štyri roky, odkedy som hrdá Petržalčanka. Bývame v takzvanej Starej Petržalke, rovno oproti kúpalisku Matador, v obyčajnom paneláku. Nič honosné. Ale toto miesto je neskutočne krásne. Zvlášť v lete.

Priama reč Lucie Piussi Natália Ložeková / natalialozekova.sk

bujne sa zazelená a premení na letné sídlo s cyklistickými trasami do všetkých smerov. Pár minút do centra. Dvadsať minút do Bergu. Pätnásť k jazeru Draždiak. 

Nezabudnem na to, keď ma môj muž prvýkrát zobral do nášho bytu. Slnečný, presvetlený byt na treťom poschodí, z jednej aj druhej strany prirodzene klimatizovaný obrovskými korunami stromov. Môj muž ma vodil po byte za ruku celú ohromenú, a pýtal sa so smiechom, či sa mi tu páči. Úplne som onemela od toho svetla, ticha, od príjemného chládku, aký som v paneláku, keď za oknami boli štyridsiatky, nečakala. Vlastne som vôbec netušila, že v Petržalke môže byť tak krásne. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite