Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Petra Vlhová skončila druhá v obrovskom slalome Svetového pohára v Kronplatzi a v celkovom poradí sa znovu priblížila k prvému miestu.

Priama reč Lucie Piussi

.lucia Piussi .stĺpčeky .priama reč Lucie Piussi

Keby som sa pred šiestimi rokmi nebola odhodlala na ďalekú cestu do Taldikurganu, až k čínskym hraniciam, keby som sa na tú expedíciu do neznáma, v jednom starom aute Ford Transit, s jediným členom posádky, Lafom, ktorý si to nerozmyslel, podobne ako ja, a s mojím psom Sanou,

Priama reč Lucie Piussi Natália Ložeková / natalialozekova.sk

keby som sa nebola odhodlala a na tú cestu nešla, nikdy by som nenapísala svoju prvú knihu. Nedokázala by som ju napísať. 

Človek, ktorý prejde pol zemegule v jednom starom aute, v ktorom občas musí prespať v spacáku kdesi v ruskej stepi – napríklad po náhlom úteku z motela, pretože vám do izby nazíza päť veselých kamionistov –  taký človek zvlečie starú kožu. 

Vraciate sa do Bratislavy, z ktorej ste celý život v skutočnosti nevystrčili päty, a musíte sa smiať. Čo vám len pripomína? Niečo medzi Charkovom a Alma Atou? Už som naozaj mohla svoje literárne alter ego vyhodiť do vzduchu ako nafukovaciu Anču, pretancovať s ňou izbu a vymlátiť z nej dušu. Do starej kože som sa nevrátila. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite