Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Potvrdili prítomnosť delta variantu na Slovensku.

Vzkriesenie – čo to je?

.christoph Schönborn .stĺpčeky .slovo kardinála

„Duch nemá mäso ani kosti!“ Ježiš musel svojich učeníkov zjavne zbaviť mnohých pochybností. Zrazu sa ocitne uprostred svojich učeníkov. Netušia, odkiaľ prišiel ani ako tam vošiel.

Vzkriesenie – čo to je? Natália Ložeková / natalialozekova.sk

čítame o nich, že sa „vyľakaní a zdesení domnievali, že vidia ducha.“ Chvíľu trvalo, kým sa zo svojho úľaku spamätali. Ježiš ešte musí podniknúť veľa ďalších opatrení, ktoré budujú dôveru, aby ich postupne upokojil.

Najskôr im ukáže svoje ruky a nohy. Prečo? Čo je na tom také zvláštne? Očividne jeho končatiny vykazujú stopy hrôzy, ktorá sa odohrala tri dni pred tým: Viditeľné sú rany po klincoch, ktorými bol na rukách a nohách pribitý na kríž. Na jeho ranách majú rozpoznať: Som to ja sám, Ježiš, váš Pán, ktorý pred tromi dňami zomrel na kríži.

Ako by to samo osebe bolo málo, Ježiš to ešte upresní: „Dotknite sa ma!“ Nie je duch. „Duch nemá mäso ani kosti, a vidíte, že ja mám!“ Ježiš jednoznačne disponuje telom. A aby odstránil aj posledné možné pochybnosti, poprosí ich, aby mu dali niečo na jedenie: „Podali mu kúsok pečenej ryby, vzal teda a jedol pred nimi.“

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite