Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Aj Tipos a Tipsport vnímajú rozhodnutie SZĽH znepokojivo

.sita .šport

Ďalší partneri sa ozvali v reakcii na kontroverzné rozhodnutie VV SZĽH.

Aj Tipos a Tipsport vnímajú rozhodnutie SZĽH znepokojivo SITA/Branislav Bibel

minulotýždňové mimoriadne kontroverzné rozhodnutie Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), ktorý neplánuje obmedziť reprezentáciu Slovenska pre hráčov z ruskej KHL, prináša ďalšie reakcie partnerov zväzu. K spoločnostiam Orange Slovensko či Škoda Auto sa pridali aj Tipsport SK a partner dvoch najvyšších domácich súťaží - národná lotériová spoločnosť Tipos.

„Tipos ako generálny partner najvyššej hokejovej súťaže Tipos Extraligy a tiež druhej najvyššej ligy Tipos Slovenskej hokejovej ligy, vníma veľmi znepokojivo rozhodnutie Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). Keďže nám dianie na Ukrajine nie je ľahostajné a odsudzujeme každý vojenský konflikt, chceli by sme vyzvať výkonný výbor SZĽH, aby prehodnotil svoje rozhodnutie umožňujúce hráčom pôsobiacim v Rusku a KHL reprezentovať Slovensko na medzinárodných súťažiach,“ uvádza sa v stanovisku Tipos-u.

Spoločnosť Tipsport SK priznala, že ako dlhoročný partner slovenského hokeja očakávala iný vývoj v rozhodovaní výkonného výboru SZĽH o tejto problematike. "Postoj spoločnosti k ruskej vojne na Ukrajine jasne vyjadruje aktívna pomoc v projektoch podporujúcich, či už odídencov z Ukrajiny, ale aj tých, ktorí zostali. Od začiatku ruskej agresie ako jediná spoločnosť doposiaľ neponúkame stávky na ruské a bieloruské súťaže. Tipsport SK stojí za Ukrajinou," uviedol Tipsport SK.

Napriek tomu, že Švédsko, Fínsko, Česko či Francúzsko rozhodli o tom, že ich hráčov pôsobiaci v KHL nemôžu reprezentovať svoje krajiny, sa SZĽH rozhodol taký zákaz nevydať. KHL pritom tvoria prevažne ruské kluby, ktoré podporujú prezidenta Vladimira Putina. Rusko vo februári 2022 s pomocou Bieloruska vojensky napadlo Ukrajinu a stále vedie boje na území geografického suseda Slovenska. KHL financujú ruské štátne podniky a hlásia sa k podpore súčasného ruského prezidenta Vladimira Putina.

Rozhodnutie VV SZĽH malo za následok aj odstúpenie niekdajšieho skvelého útočníka Michala Handzuša z pozície člena VV SZĽH. "V nadväznosti na stanovisko SZĽH zo dňa 8. 9. 2022 sa vzdávam funkcie člena VV SZĽH a taktiež všetkých svojich ďalších aktivít v organizácii SZĽH. Väčšina VV rozhodla, že hráči hrajúci KHL môžu ďalej reprezentovať Slovensko na medzinárodných súťažiach, a ja to rešpektujem. Toto stanovisko je však v rozpore s mojím hodnotovým nastavením, a preto si za týchto okolností neviem predstaviť moje ďalšie pôsobenie v akejkoľvek funkcii v SZĽH,“ uviedol Handzuš, majster sveta z Göteborgu 2002.

Na súpiskách tímov KHL aktuálne figuruje osem slovenských hokejistov - Michal Krištof, Christián Jaroš, Samuel Buček, Michal Čajkovský, Adam Liška, Patrik Rybár, Adam Húska a Július Hudáček. Gólman Hudáček už skôr ukončil reprezentačnú kariéru. Podľa SZĽH uvedení legionári neporušujú medzinárodné dohody ani slovenské zákony, preto ich chce naďalej pozývať na akcie národného tímu. Zväzu sa tiež nepáčia "útoky a nevraživosť voči športovcom, ktoré považuje za neakceptovateľné rovnako ako je podľa SZĽH neprijateľný akýkoľvek vojnový konflikt".

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme. 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite