Slováci v prvom štvrťfinále po ôsmich rokoch nestačili na Američanov

.sita .šport

USA - Slovensko 6:1 (3:0, 1:1, 2:0).

Slováci v prvom štvrťfinále po ôsmich rokoch nestačili na Američanov SITA/AP Photo/Sergei Grits

slovenskí hokejisti nepostúpili do semifinále majstrovstiev sveta v lotyšskej Rige. Vo štvrtok popoludní vo štvrťfinále Slováci nestačili na Američanov a podľahli im celkom jednoznačne 1:6 (0:3, 1:1, 0:2). Tri góly víťazného tímu už v prvej tretine strelili Brian Boyle, Colin Blackwell a Conor Garland. V druhej tretine pridal ešte jeden gól Blackwell a v tretej tretine sa zásahu dočkali aj Alexander Chmelevski a opäť Garland. Jediný slovenský gól v Riga Arene dosiahol v 33. min za stavu 0:3 líder produktivity na šampionáte Peter Cehlárik. V trinástom vzájomnom súboji Slovákov a Američanov na majstrovstvách sveta sa zrodilo siedme víťazstvo zámorského mužstva (bilancia 5-1-7).

Napriek prehre sa Slovensko s mladým tímom na MS 2021 dočkalo najlepšiemu umiestnenia na svetovom šampionáte za ostatných osem rokov.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.