Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Koaličná kríza pokračuje. Remišová si nevie predstaviť pokračovanie koalície bez sebareflexie

Silné kluby

.miroslav Lipovský .šport .hokej

Veľa ľudí sa ma pýtalo a stále pýta, prečo to robím a či som „samovrah“. Áno, podstupujem veľké riziko, ale mám rád hokej a ten ma nechce pustiť. Ako dlho to vydržím, to ukáže budúcnosť. No som tu a idem do toho.

Silné kluby Boris Németh

po ukončení hráčskej kariéry som sa venoval klubu HK Skalica, viedol som ho a od júna 2018 som prezidentom Združenia oddielov a klubov 1. hokejovej ligy, teda Slovenskej hokejovej ligy. Zatiaľ nebudem môcť napísať veľa toho, čo som urobil pre Slovenský zväz ľadového hokeja a slovenský hokej. Viem však, koľko úsilia a energie – často na úkor rodiny a voľného času – ma stálo zachovanie hokeja v Skalici. Som pripravený pomôcť teraz aj Slovenskej hokejovej lige. 

Svoje funkcionárske pôsobenie som začal ako člen ZOK 1. hokejovej ligy za HK Skalica a až vtedy som intenzívnejšie začal vnímať prácu SZĽH. Priznám sa, nemôžem porovnávať prácu zväzu pred príchodom Martina Kohúta. Od začiatku som však mal pocit, že to speje k lepšiemu. 

Často som sa pýtal sám seba, „kedy už ten zväz pochopí, že prvú ligu slovenský hokej potrebuje a kedy získa táto liga pozornosť a pomôže jej?“ A prišlo to. Myslím si, že sa naozaj podarilo nastoliť poriadok, dôveru a po finančnej stránke zlepšiť kondíciu zväzu. Teraz môže byť v pozornosti aj 1. hokejová liga. SZĽH je od tejto sezóny partnerom Slovenskej hokejovej ligy a kompletne ju financuje. Chceme dať prvej lige vážnosť a jasné pravidlá a aj takto pomôcť klubom, ich manažérom a majiteľom, ktorí sú do istej miery odbremenení od zháňania financií. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite