Akcia .týždňa: Presvedč jedného nevoliča

Slovensko strelilo sedem gólov a dnes musí držať palce Nemcom

.dávid Jackanič .šport

Slovenskí hokejisti zvíťazili proti outsiderovi z Veľkej Británie, a stále živia šance na postup do štvrťfinále. Dnes ake musia Nemci zdolať Američanov.

Slovensko strelilo sedem gólov a dnes musí držať palce Nemcom Marek Lukáč/SITA Košice, 18. máj 2019: Michal Krištof (vpravo) počas zápasu Veľká Británia - Slovensko základnej A - skupiny majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019.

pred zápasom tréneri dopísali na súpisku Dávida Bondru s Denisom Godlom, ktorý sa dostal do bránky.

Od začiatku to bol zápas na jednu bránu, na začiatku desiatej minúty Slováci vyhrávali už 3:0 po góloch Sekeru, Tatara a Marinčina. Ku koncu tretej tretiny strelil gól aj súper, išlo len o piaty gól Angličanov na turnaji.

V druhej tretine Slováci takisto vzali iniciatívu do vlastných rúk, čoho výsledkom boli ďalšie tri góly v sieti súpera, dokonca aj v oslabení sa presadil náš najlepší strelec, päťgólový Matúš Sukeľ.

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.