Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Slováci získali povinné tri body, dnes budú držať palce Dánom

.dávid Jackanič .šport

Úvod zápasu bol opatrnejší, hráči málo strieľali, šance na jednej či druhej strane pribúdali zriedka. Slovensko upokojil až úvodný gól, ktorý strelil v presilovej hre Richard Pánik.

Slováci získali povinné tri body, dnes budú držať palce Dánom Marek Lukáč

Znovu to bol dobrý výkon s jedným výpadkom, tentoraz so šťastným koncom.

Pánik skóroval po svojej 25-zápasovej sérii bez gólu. Ku koncu prvej tretiny potom našiel výborne strelenou prihrávkou Fehérváry Sukeľa a náš najlepší strelec na turnaji zvýšil na 2:0.

Keď Libor Hudáček krásnym blafákom pridal tretí gól, zdalo sa, že je vymaľované. Francúzi však dvoma gólmi za necelé tri minúty znížili a nejednému fanúšikovi sa vybavil scenár z dvoch predchádzajúcich zápasov.

Erik Černák však už pár sekúnd po začiatku tretej tretiny pridal štvrtý gól. Následne skóroval v oslabení Čajkovský, ktorého doplnil v ďalšej presilovke Nagy a zápas bol rozhodnutý.

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.