Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.spoločnosť
Košické Hanusove Dni: Prezidentská diskusia

Košické Hanusove Dni: Prezidentská diskusia

.michal Magušin .spoločnosť

Akú zmenu Slovensko potrebuje? Je dôležitejšie uchovanie si našej kultúrnej identity, alebo spolupráca so Západom? Aký je váš postoj k Bohu, náboženstvu, kultúrno-etickým otázkam a životu vôbec? Zástupca šéfredaktora .týždňa sa v rámci novembrových KHD rozprával s prezidentskými kandidátmi.

Chcete pomôcť ľudom na ulici? Nota Bene spustilo kampaň Pomáhať je ľahké

Chcete pomôcť ľudom na ulici? Nota Bene spustilo kampaň Pomáhať je ľahké

.redakcia .spoločnosť

Aj túto zimu sa tisícky ľudí bez domova na Slovensku ocitnú bez pomoci. Predaj pouličného časopisu je pre mnohých jediná šanca, ako prežiť. Nota bene každodenne pomáha 350 ľuďom bez domova v 17 mestách Slovenska. Vďaka časopisu má väčšina predajcov strechu nad hlavou a nežije na ulici.

Pápeža obdarujú deti a bezdomovci
6:21

Pápeža obdarujú deti a bezdomovci

.eugen Korda .spoločnosť

Prezident Andrej Kiska prinesie v piatok pápežovi nezvyčajný dar. Štyri ozdobné gule na vianočný stromček, ktoré vyrobili bezdomovci, postihnuté a sociálne znevýhodnené deti.

.týždeň

Už nesmieme mlčať

.ivan Sýkora .spoločnosť .za slušné slovensko

Pod vankúšom mám už pár dní rozčítanú knihu Umlčaní, príbeh Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Obraciam jej stránky často so slzami v očiach. Počas jarných zhromaždení Za slušné Slovensko v Prievidzi opakovane zaznelo: „Ján a Martina, prosím, prepáčte, že sme vás nedokázali ochrániť!“

Kultúrny počin roka 2018: Občianska spoločnosť

Kultúrny počin roka 2018: Občianska spoločnosť

.elena Akácsová .spoločnosť .anketa

Hudobníci, výtvarníci, architekti, dizajnéri, literáti a ďalšie osobnosti verejného života považujú za najväčšiu kultúrnu udalosť roka zhromaždenia Za slušné Slovensko. Vražda dvoch nevinných ľudí zmenila všetko, aj náš pohľad na kultúrne počiny.

.týždeň

AD Zmenili sme si krajinu

.martin Súkupčák .spoločnosť .listy

Ako môže Dominik Harman, jeden z autorov článku Zmenili sme si krajinu tvrdiť, že voľby nemali favorita a stávkové kancelárie to nevedeli rozsúdiť ani pár dní pred voľbami, keď kurz Tipsportu tri týždne pred voľbami bol na jednotlivých favoritov nasledovný: Fiabáne –1,5, Groma –3,5 a Kapitulík –7,5.

.týždeň

AD Štefan Hríb: Československo a my

.tibor Ferko .spoločnosť .listy

Štefan Hríb sa pýta, oslovení odpovedajú. František Mikloško múdro, Blaho Uhlár stručne a výstižne ako onehdy v legendárnej Stoke. Tomáš Klvaňa, český novinár, funkčne dopĺňa dvoch partnerov. 

.týždeň

AD Lemešani: Gorila v slepej uličke

.gabriel Tóth .spoločnosť .listy

Vo vydaní týždenníka .týždeň 46/2018 vyšiel článok Gorila v slepej uličke od Tomáša Lemešaniho. Tento článok vykazuje mnoho úplne chybných a zavádzajúcich informácií a to v rozsahu, s akým sme sa ešte pri písaní o kauze Gorila nestretli. 

Tenká hranica k strate domova

Tenká hranica k strate domova

.lea Dianová .spoločnosť

Vysokoškolský učiteľ, manžel, ktorý stratil zamestnanie, matka, ktorá nechce byť na obtiaž. Všetkých spája jedno - prišli o strechu nad hlavou.

.týždeň Štefana Hríba: Kto ublížil Hedvige?

.týždeň Štefana Hríba: Kto ublížil Hedvige?

.štefan Hríb .spoločnosť

Hrozivá kauza prenasledovala Hedvigu Malinovú 12 rokov, nakoniec ju uzavrela maďarská prokuratúra. Róbert Kaliňák však stále tvrdí, že mal pravdu. Prečo bola Hedviga Malinová poškodená? A môže sa to stať aj dnes? Aj o tom je nové číslo .týždňa.