Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Duševné zdravie v časoch pandémie. Dá sa z tejto situácie nevyjsť zlomený?

.marianna Sádecká .filip Vačko .spoločnosť .duševné zdravie

Medzi obete pandémie koronavírusu nepatria len infikovaní. Obmedzenie slobody, ako aj strach z neznámeho ničia po celom svete mentálne zdravie mnohých ľudí, ktorí sa priamo s vírusom Covid-19 nikdy nestretli.

Duševné zdravie v časoch pandémie. Dá sa z tejto situácie nevyjsť zlomený? ALPGIRAY KELEM/GETTY IMAGES Vplyv aktuálnej pandémie na zhoršenie mentálneho zdravia potvrdzujú prakticky všetci relevantní odborníci.

počas pandémie sme prišli o balans, pridal sa strach a neistota. Prebudili sme si mnoho psychických ochorení, ktoré doteraz mohli len ticho driemať v našej hlave. Okrem toho, počas pandémie sa k psychoterapeutovi chodí ťažšie. Dá sa z tejto situácie nevyjsť zlomený?

Vplyv aktuálnej pandémie na zhoršenie mentálneho zdravia potvrdzujú prakticky všetci relevantní odborníci. Záujem o pomoc psychológov a psychiat­rov zo strany nových pacientov rastie. Priebeh mentálnych chorôb sa navyše zhoršil aj u pacientov, ktorých duševné zdravie bolo nalomené už pred pandémiou. Radikálne stúpa počet ľudí, ktorí zo svojej životnej situácie nevidia iné východisko ako samovraždu.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite