Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Dopreč so sexuálnym tabu!

.klára Kusá .spoločnosť

O každej rozumne postavenej téme je potrebné diskutovať. Otvorene. S rozvahou. Nemá zmysel zatvárať oči, akože nič sa nedeje, akože problém neexistuje. Čím väčšie tabu, tým väčší záujem o danú tému.

Dopreč so sexuálnym tabu! Dávid Daniš, archív So sexuálnym tabu sa je možné vyrovnať aj s humorom. Napríklad stvárnením osoby, ktorá nás núti k sebareflexii.

zakázané ovocie chutí najlepšie

Presvedčili sme sa o tom už v Rajskej záhrade. Aj deti sa vždy nadchýnajú pre to, čo nemôžu mať. Skúste im všetko dovoliť (nie,že by to bola tá správna voľba). Razom sa prestanú zaujímať o zakázané ovocie. Všetko chutí rovnako. Bez rozdielu. 

A keď už sme pri tých deťoch. Sexuálna výchova sa ako samostatný predmet nevyučuje a v najbližšom čase asi ani nebude. Načo aj? Niekoľko škôl sa ju môže rozhodnúť pretlačiť v rámci iného predmetu. Tak sa dialo aj u nás. Niekoľko mesiacov sme v rámci klasického vyučovania trávili čas s dvomi psychologičkami. Mali sme trinásť, priemerný vek prvého sexuálneho styku sa podľa štatistík na Slovensku udáva na 18 rokov. To niekoľkým súputníkom nezabránilo v tom, aby už v takom veku žili aktívnym sexuálnym životom. A ako to u nás vyzeralo? Každý z nás dostal papierik s určitým slovíčkom. Ako praví puberťáci sme sa na všetkom chichotali. Aha, kondóm, načo ho asi tak použiješ. 

Spomínam si na trápny moment: spolužiaci sa smejú, nemala si včera náhodou tie isté ponožky? Zmätene na nich hľadím. Tak či onak si myslím, že tento pokus nám niečo dal. Minimálne si od onoho trápneho momentu dávam pozor, aby som si každý deň obula čisté ponožky. 

Dávid Daniš

Ako to už u nás býva, snaha o výučbu sexuálnej výchovy bola priam s rozkošou rozpitvaná konšpiračnými médiami. To v škole budeme naše decká učiť ako sexovať? Detské telá naukladané na sebe, lebo veď ako inak ich to naučíme, jedine v praxi. Dievča sa oblečie ako chlapec a naopak. Božeuchovaj! Nuž, a potom sa v článku - či pre istotu rovno v prezidentskej diskusii - objaví pojem „gender ideológia“ a husiu kožu dostane aj úplný flegmoš. Veď také nemôžme dopustiť! Ženy nemôžu vládnuť nad mužmi!

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite