Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Akcia .týždňa: Presvedč jedného nevoliča

Slovenský štvorkajak oslavuje zisk striebornej medaily!

.redakcia .spoločnosť

Slováci finišovali v A-finále K4 na 1 000 metrov na druhom mieste za suverénnymi Nemcami.

Slovenský štvorkajak oslavuje zisk striebornej medaily! Jeff PACHOUD/AFP/profimedia

posádka v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka bola od začiatku finále K4 na 1 000 metrov na druhej pozícii a napriek výbornému finišu českej štvorice si udržala striebornú priečku. Zlato získalo po suverénnom výkone Nemecko, bronz získal český štvorkajak (ktorý zaostal za slovenskou loďou iba o 132 tisícin sekundy).

„Záver strašne bolel, ale stálo to za to! Zažívame fantastické pocity a pre mňa je táto tretia olympijská medaila azda najvzácnejšia minimálne preto, lebo tie pocity sú čerstvé,“ vyhlásil pre RTVS Erik Vlček.

Slovensko tak vďaka skvelému výkonu rýchlostných kanoistov získalo v predposledný deň olympijských súťaží na OH v Riu už štvrtú medailu.

Tešíme sa na zajtrajšiu olympijskú jazdu Petra Sagana!

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.