Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Zo zoo do parlamentu

.andrej Bán .spoločnosť

Rezeň, medveď hnedý, hranolčeky, poslanec za SNS, tatárska omáčka, dinosaury, most s kaviarňou a Dunaj. To všetko a mnohé iné zažili školáci z Trnavy na výlete do Bratislavy.

Zo zoo do parlamentu ARCHÍV SPOJENEJ ŠKOLY BEETHOVENOVA Deťom sa v Zoologickej záhrade páčilo. Zaujali ich hlavne dinosaury – „Najväčší predátori všetkých čias“.

.niektoré z nich, teda takmer všetky, čosi také zažili prvýkrát v živote. Ich rodičia nemajú peniaze. Alebo ak ich aj majú, nepoužijú ich na takéto veci. Jeden deň v živote človeka veľa nezmení, no v prípade týchto prváčikov a iba o niečo starších školákov ide o nezabudnuteľné zážitky.

Napokon, posúďte sami – to, čo na výlete zažili, potom aj namaľovali. Štyri špeciálne pedagogičky a tridsaťpäť detí, prevažne rómskych, zo Spojenej školy Beethovenova v Trnave – malá veľká vec sa podarila. Až do takej miery, že neveriaci otecko jednej zo školáčok sa na druhý deň prišiel pani učiteľky opýtať: „A naozaj ste boli v Bratislave? Dcéra mi to tvrdí a neverím jej.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite