Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Katka Koščová: Žijem v dvoch monogamných vzťahoch

.marian Jaslovský .rozhovory .rozhovor

Katka Koščová hrá s klaviristom Danielom Špinerom 17 rokov. Rozumejú si hudobne aj ľudsky. Tento rok sa vydali na šnúru len oni dvaja. Turné sa volá MiniaTOUR a bude najdlhšie v ich živote. Kedy skončí, ešte nevedno. Ale poďme po poriadku. Robiť rozhovor s týmito dvoma je skvelé, lebo človek ani nemusí dávať veľa otázok, vystačia si sami. A ešte sa dobre zabavíte.

Katka Koščová: Žijem v dvoch monogamných vzťahoch Boris Németh

ako vznikla myšlienka MiniaTOUR?

DŠ: Keď sme robili turné s kapelou pred covidom, väčšinou sme k tomu ešte niekoho pribrali. Povedali sme si, že prečo by sme sa nevybrali na turné len my dvaja, čo spolu robíme hudbu. Lebo keď sme niekde hrali vo dvojici, vždy ma prekvapilo, že bolo hneď vypredané, a potom reakcie – že aké je to pekné. 

KK: Áno. Ale keď sa pamätáš, po albume Nebotrasenie sme mali takú šnúru v duu. Volalo sa to Piano Tour. Bol to náš prvý autorský album a potrebovali sme sa etablovať.  Keď hráme so sláčikovým kvartetom, tak vidím, že Danova pozornosť uteká iným smerom, lebo on ich pri hraní aj diriguje. Ale ja si veľmi rada užívam jeho pozornosť na pódiu. 

DŠ: (s tónom zvodcu) Chce ma mať pre seba!

KK: Presne tak! Možno to vyznie čudne, ale už veľa rokov zdieľame spoločnú koncertnú intimitu a je to veľmi pekné. Uvedomila som si, že po dvoch covidových rokoch si to chcem užiť a bez kompromisov typu „koho by sme ešte zavolali“. 

DŠ: Napríklad Vojtu Dyka

KK: (smiech) ale tak toho zasa pokojne pozvime.

DŠ: Ale nie, ja som si povedal, že ho nebudeme otravovať. Lebo aj ja si ťa chcem užiť (smiech).

takže chodíte pekne dvaja v aute?

KK: Chodí s nami aj môj manžel Mišo, ktorý je aj môj manažér, tak sme traja. On nás aj zvučí a vozí.

deti máte kde?

KK: S babčami. Dúfam, že ich nevyhodia z domu. Pravda je, že to bude veľmi intenzívne, bude toho veľa, tak verím, že to všetci zvládneme. My sme toho v trojici absolvovali neuveriteľne veľa, sme zohratí. 

DŠ: Myslím, že takých 1200-1300 koncertov máme za sebou.

KK: Mne sa vidí, že takto komorne to mám najradšej, cítim pri tom veľkú slobodu.

DŠ: Hráme spolu 17 rokov, o rok to bude 18, čo sa považuje za hranicu dospelosti. Tak sme dospeli do štádia, že si stačíme. 

KK: Mne Šina (vydavateľka Katky Koščovej, pozn. aut.) asi pred dvanástimi rokmi povedala, že na Pohode videla už neviem akú speváčku, ktorá vystupovala len s klaviristom a absolútne naplnili pódium. A že takto si nás v budúcnosti predstavuje s Danom. Bolo to prorocké a teraz si to plníme. Dano má pozná, počúva ma, vie, kedy sa nadychujem, spieva si so mnou, vie reagovať na moje nepresnosti.

 

Celý rozhovor si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite