Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Ako poznačil atentát eurokampaň opozície?

.martin Horička .reportáže .téma

Boj o proeurópske Slovensko, ale aj o právny štát a budúcnosť Únie. Pre opozíciu to mali byť hlavné témy eurovolieb, ale nakoniec ich všetky prekryl atentát na premiéra. Boli sme sa pozrieť na kampaň opozičných strán.

Ako poznačil atentát eurokampaň opozície? boris németh 30. máj 2024, Komárno: Míting Ľudovíta Ódora, ktorý kandiduje za stranu PS do Európskeho parlamentu.

hlavným vyzývateľom Smeru v eurovoľbách je Progresívne Slovensko. Podľa prieskumov majú obe strany podporu cez 20 percent voličov – ostatní za nimi zaostávajú s dvojciferným odstupom. Voľby do Európskeho parlamentu tak budú najmä súbojom medzi vládnym Smerom a opozičným PS. Progresívci nasadili do tohto boja zvučné mená, predvolebnú kampaň však založili na lídrovi svojej kandidátky – Ľudovítovi Ódorovi.

v krčme

S expremiérom sme sa stretli pred jeho politickým mítingom v Komárne. Bývalý viceguvernér Národnej banky Slovenska kampaňuje v regiónoch a so svojimi voličmi sa stretáva – pri pive. Spoločne s ďalšími kandidátmi PS organizuje „Ľudove krčmy“, kde s krígľom v ruke diskutuje s ľuďmi o budúcnosti Slovenska. „Vyrastal som na dedine tuto neďaleko od Komárna. My sme tam kaviareň nikdy nemali. My sme mali krčmu,“ vysvetľuje Ľudovít Ódor. „Takže diskusie s ľuďmi, ktorí so mnou nesúhlasia, som väčšinou absolvoval v krčmách, nie v kaviarňach.“ 

Do europarlamentu kandiduje ako líder Progresívneho Slovenska. Aj keď bol premiér, je to po prvýkrát, čo absolvuje voľby. „Chcel som vidieť, či má taký divný týpek ako ja nejaký politický výtlak, alebo nie. Toto je na to dobrá príležitosť. Potrebujem vidieť, či to má význam.“

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite