Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Tepláreň Nahlas ide do regiónov, začíname silným večerom v Detve

.sponzorované .promotion

Slovenská Tepláreň pokračuje niekoľkými podujatiami aj po svojom oficiálnom skončení. Už túto sobotu 3. decembra v Pivnici pri studni v Detve zahrajú trnavskí punkáči The Wilderness, DJka B-Complex a malokarpatskí antišportovci Vydrapená Bužírka Punk System. Ešte pred koncertom sa uskutoční druhá zo série diskusií Tepláreň Nahlas s témou „Extrémizmus pre všetkých?“. Tepláreň Nahlas sa hneď v pondelok zastaví v Leviciach.

Tepláreň Nahlas ide do regiónov, začíname silným večerom v Detve

do iniciatívy Slovenská Tepláreň sa prihlásili aj priestory z malých miest, jedným z nich je Pivnica pri studni z Detvy. Práve tam sa v sobotu 3. decembra spojí Slovenská Tepláreň s diskusným formátom Tepláreň Nahlas. Večer začne o 18.00 diskusiou s príznačným názvom „Extrémizmus pre všetkých?“. Diskutovať o vlastných skúsenostiach s extrémizmom, ale aj o možnostiach ako s extrémizmom zápasiť bude bývalá šéfka Ligy za ľudské práva, právnička Zuzana Števulová, koordinátorka programov v OZ Mládež ulice, sociálna pracovníčka a terapeutka Karin Andrášiková, transrodová DJka Matia Lenická (B-Complex) a zástupca kultúrneho centra Záhrada Milan Zvada. Diskusiu bude moderovať Zuzana Wienk.

The Wilderness: Pohoda 2022Ondrej KoščíkThe Wilderness: Pohoda 2022

Po debate o 20.00 začne punkovo – drum and bassový koncert, kde zahrajú The Wilderness, B-Complex a Vydrapená Bužírka Punk System.

Tepláreň Nahlas sa hneď v pondelok 5. decembra presunie do hudobno-literárno-výtvarno-filmovej kaviarne Na Kus reči v Leviciach. V debate s názvom “Ľudské práva pre všetkých” budú diskutovať študentka psychológie Soňa Senéšiová, aktivista a miestny poslanec Vladimír Kuny, šéf Inštitútu Mateja Bela Ábel Ravasz a rektorka Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave Bohunka Koklesová. Moderuje Zuzana Kovačič Hanzelová.

Pokračuje aj výzva Som Tepláreň – Bezpečné miesto iniciovaná samotnou Teplárňou aj zbierka podpisov pod výzvu Ide nám o život, ktorú nájdete tu: https://idenamozivot.sk/vyzva/

Vyhlásenie iniciatívy Slovenská Tepláreň:

„Chceme vyjadriť spolupatričnosť rodinám a blízkym Matúša a Juraja, ktorí boli zavraždení z nenávisti v bare Tepláreň v Bratislave.  

Chceme vyjadriť úctu a rešpekt tým, ktorí z Teplárne vytvorili otvorené miesto na stretávanie sa slobodných ľudí.  

Chceme vyjadriť podporu LGBTI+ ľuďom. 

Chceme, aby bolo Slovensko krajinou, kde sa každý a každá môže cítiť bezpečne a kde je príslušnosť k akejkoľvek menšine prijímaná s rešpektom ako prirodzená súčasť spoločnosti.

Chceme dosiahnuť zmenu legislatívy tak, aby zabezpečila plnohodnotný život všetkým ľuďom na Slovensku vrátane LGBTI+ menšiny.

Chceme kráčať cestou nenásilia, spolupatričnosti a tolerancie, a preto organizujeme festival Slovenská Tepláreň.“

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite