Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Tretí ročník festivalu inovácií INOFEST 2022 sa už blíži!

.sponzorované .promotion

INOFEST, ako už napovedá aj jeho názov, je festival inovácií, ktorý organizuje združenie INOVATO so svojimi členmi a partnermi už tretí rok.

Tretí ročník festivalu inovácií INOFEST 2022 sa už blíži!

Je to podujatie, kde sa stretávajú zástupcovia firiem, aby spolu diskutovali o inováciách, trendoch v biznise a spoločnosti. Ponúka možnosť odprezentovať a zviditeľniť svoje firmy, predstaviť inovácie, na ktorých pracujú, nájsť si partnerov pre spoluprácu, alebo zákazníkov. Podujatie vzbudzuje pozornosť a záujem nových firiem a partnerov o spoluprácu a členstvo v INOVATO CLUSTER a chuť pracovať na spoločných projektoch a rozvíjaní siete. Takto pomáha tvoriť inovačný ekosystém na Slovensku a snaží sa pomôcť podnikateľskému prostrediu. 

Podujatie vzniklo na základe dopytu firiem a ich reprezentantov, ktorí sa chcú stretnúť, v príjemnej atmosfére podiskutovať o biznise, projektoch, spoznať nových ľudí, firmy, nadviazať kontakty.

Aj tento rok je počas akcie pripravený kvalitný odborný ako aj sprievodný program. Účastníci budú mať možnosť si vypočuť veľmi zaujímavé a aktuálne key-note prezentácie od popredných odborníkov ako napr. prof. Sedlařík – rektor UTB Zlín, prof. Marek – VUT Brno, J. Košturiak – INOVATO, F. Simančík – SAV a iní. V rámci panelovej diskusie budú zástupcovia inovačných ekosystémov a inštitúcií ako KInIT, CIVITTA, EOS Innovazioni, BS 2.1 a ďalší diskutovať o stave inovácií na Slovensku. Podstatná časť programu bude venovaná prezentácii inovatívnych projektov a produktov z dielne členov INOVATO. Účastníci sa budú môcť aktívne zapojiť do diskusií v rámci šiestich paralelných tematických workshopov. Počas celého dňa bude pre účastníkov pripravený priestor pre B2B, B2C networkingové stretnutia a rozhovory. 

Po intenzívnej odbornej časti príde na rad motivačný príspevok Kataríny Lynczenyiovej – úspešnej slovenskej freediverky. Tradičné odovzdávanie inovačných cien tento rok doplní a oživí hudobné vystúpenie Mišky Šipekovej, šikovnej mladej saxofonistky.

Programom bude sprevádzať Ľubomír Straka, moderátor relácie "Svet technológií" stanice TA3, ako čestný hosť prijala pozvanie aj Veronika Vadovičová – úspešná paralympijská reprezentantka v športovej streľbe.

Pridanou hodnotou INOFESTU je možnosť aktívnej participácie a zapojenia sa účastníkov. Toto prináša sekcia workshopov na témy ako autonómne poľnohospodárstvo, cirkulárna ekonomika, sociálne inovácie, inovácie v športe, nové výrobné koncepty a umelá inteligencia bližšie k firmám. Je to široká ponuka, z ktorej si účastníci určite vyberú. Tematická rozmanitosť poukazuje na to, čo je špecifikom INOVATO. Prepájanie ľudí a členov z odlišných sektorov, od priemyslu, high tech, dizajnu, právnych služieb až po sociálnu oblasť, pretože zastávame názor, že budúci svet bude multidisciplinárny, založený na vzájomnej spolupráci, synergii a zdieľaní vedomostí, know how, kapacít, zdrojov naprieč sektormi. Podujatie je výnimočné aj miestom, kde sa koná – kongresové centrum spoločnosti bizzcom, je úplne nové a bude mať počas INOFESTu svoju premiéru. V rovnakom areáli je aj sídlo spoločnosti bizzcom – poprednej slovenskej spoločnosti, ktorá ponúka komplexné riešenia pre druhy priemyslu od jednoúčelových zariadení až po komplexné automatizované linky. Výrobu budú mať účastníci možnosť vidieť počas exkurzie. 

Obdobie pandémie nám ukázalo, že možnosť stretnúť sa tvárou v tvár, nie je tak úplne samozrejmé ako sme boli zvyknutí. Dostali sme sa do nového normálu, kde však platí, že osobné stretnutie s partnermi a priateľmi je zážitkom a hodnotou, ktorá sa virtuálne nasimulovať nedá. Preto by som účastníkov a priateľov pozvala, aby prišli medzi pozitívne naladených ľudí, využili možnosť rozšíriť si obzory a naučiť sa niečo nové v oblasti výskumu, inovácií, technológií a užiť si príjemnú, kreatívnu, uvoľnenú atmosféru doplnenú hudobným a kulinárskym zážitkom.“ Anna Čaplovičová, výkonný riaditeľ klastra INOVATO.

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite