Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

BILLA má nos na kvalitné slovenské potraviny. Potvrdzuje to v pokračovaní projektu Doba slovenská

.sponzorované .promotion

Syry z liptovských pasienkov, oravská slanina či jahody zo Žitného ostrova. Potraviny pôvodom zo Slovenska sú voňavé, a teda zaručene kvalitné a čerstvé. Na fakt, že vôňa je jednou z najdôležitejších vlastností výrobkov, upozorňuje spoločnosť BILLA v novej komunikačnej línii svojho uceleného konceptu Doba slovenská. V minulom roku sa v sieti BILLA predalo takmer 319 miliónov slovenských potravín, s nárastom v kategóriách mäso, ovocie a zelenina, pečivo či lahôdky a bagety. Celkový obrat slovenských potravín stúpol v roku 2021 v porovnaní s rokom 2020 o 1,9 milióna eur.

BILLA má nos na kvalitné slovenské potraviny. Potvrdzuje to v pokračovaní projektu Doba slovenská

čoraz viac slovenských spotrebiteľov si pri kúpe potravín všíma krajinu pôvodu, pričom uprednostňuje chutné a kvalitné výrobky zo Slovenska. Aj preto lokálnych pestovateľov a chovateľov podporuje spoločnosť BILLA v projekte Doba slovenská, ktorý sa medzi zákazníkmi teší veľkej obľube. Tento projekt bol spustený presne pred dvomi rokmi, pričom vyjadruje hrdosť na kvalitné lokálne potraviny a ctí si prácu slovenských farmárov. Zároveň Doba slovenskáprispieva k znižovaniu uhlíkovej stopy spoločnosti BILLA, keďže vzdialenosť výrobkov do cieľových predajní je minimálna. 

V minulom roku si Slováci v našich predajniach zakúpili takmer 319 miliónov slovenských výrobkov. Nárast predaja sme zaznamenali najmä pri mäse a lahôdkach, ale ľudia si častejšie do nákupných košíkov vkladali aj slovenské pečivo či ovocie a zeleninu z domácich sadov. Slovenský pôvod má pritom v sezóne viac ako 55 % množstva ovocia a zeleniny v našich predajniach,“ povedala Albena Georgieva, prevádzková riaditeľka spoločnosti BILLA. Celkový obrat slovenských potravín sa v roku 2021 v porovnaní s rokom 2020 zvýšil o 1,9 milióna eur na takmer 326 miliónov eur. Slovenské výrobky sa vďaka BILLA a jej privátnym značkám okrem toho dostávajú aj do zahraničia, pričom ide najmä o bryndzu, klobásy, ovocné šťavy, sendviče, ale aj o hygienický sortiment.

nos na slovenskú kvalitu

V novej komunikačnej línii projektu Doba slovenská BILLA stavila na dôležitosť vône, teda charakteristickej vlastnosti potravín, ktorú si zákazník všíma už v obchode. Vôňa je znakom kvality i čerstvosti a vyznačujú sa ňou všetky potraviny vyrobené poctivými slovenskými pestovateľmi a chovateľmi. V oddelení pečiva rozvoniava v predajniach BILLA chrumkavý chlieb, chladiacim pultom dominujú voňavé klobásy či šunky s vysokým podielom mäsa, v oddelení ovocia a zeleniny sa mieša sladká vôňa ovocia so zemitou arómou čerstvej zeleniny. Cieľom našej novej kampane Doba slovenská je poštekliť  v ľuďoch zmysly, ale najmä pocítiť hrdosť na slovenské produkty. S príjemnými vôňami sa stretávame po celý život a mnohé z nich objavujeme vďaka domácej kuchyni tvorenej slovenskými ingredienciami. To je hlavný dôvod, prečo chceme zákazníkov inšpirovať k tomu, aby sa zhlboka nadýchli lokálnych potravín,“ vysvetlila Denisa Pernicová, marketingová riaditeľka BILLA.

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite