Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Podporte Ukrajinu kúpou fotografie

.sponzorované .promotion

Pomoc obyvateľom vojnou pustošenej krajiny môže mať rôznu podobu. Od poskytnutia strechy nad hlavou, jedla či odevu utečencom až po dobrovoľnícku prácu. A niekedy môže pomôcť aj (ne) obyčajná fotografia zakúpená s ušľachtilým zámerom.

Podporte Ukrajinu kúpou fotografie dokumentmagazin.sk/Diana Takacsova

Vojnový konflikt na Ukrajine vyhnal z domovov už milióny ľudí. Väčšina z nich prišla dočasne či natrvalo aj o svoju prácu, a teda základné živobytie. Sú medzi nimi aj ľudia zo sféry umenia, ktoré sa z vojnových trosiek bude nepochybne zviechať ako posledné. Keď zbrane rinčia, múzy mlčia. Mnohí umelci museli náhle opustiť svoje domovy, pracoviská, ateliéry, prišli o svoje diela, archívy a ocitli sa na pokraji prežitia... 

Fotografia pre Ukrajinu je projekt, ktorý vznikol pod záštitou slovenského internetového časopisu www.dokumentmagazin.sk – archív slovenskej fotografie v spolupráci s festivalom Odesa Photo Days a je zameraný najmä na podporu umelcov pôsobiacich na Ukrajine. Zapojilo sa do neho už viac než 30 umelcov zo Slovenska a Ukrajiny, ktorí poskytli svoje fotografie na predaj. Tie budú ponúkané na webovej stránke dokumentmagazin.sk po dobu 3 týždňov, od 10.04. do 01.05. 2022. Ďalšie diela budú postupne pribúdať. Odporúčaná minimálna cena jednej fotografie je 69€, no každý môže do zbierky prispieť aj vyššou čiastkou. 

Všetky získané financie pôjdu na podporu Ukrajiny. Časť prostriedkov bude prostredníctvom partnerskej organizácie (NGO Art Travel, organizátor festivalu Odesa Photo Days) prevedená na účely humanitárnej podpory organizácie Kharkiv With You, časť prostriedkov sa podľa aktuálnej potreby použije na priamu pomoc rodinám ukrajinských umelcov v existenčnej núdzi. 

Viac informácií o projekte aj o tom, ako si diela zakúpiť, sú zverejnené https://www.dokumentmagazin.sk/preukrajinu

Kontakt pre médiá: 

Barbora Podola

Tel.: +421 917 454 710

E-mail: bara.podola@gmail.com

Døkument magazín

“Døkument magazín – archív slovenskej fotografie je online platforma, ktorá si dala za cieľ zmapovať slovenskú fotografiu. Web prioritne tvorí archív portfólií slovenských fotografov — fotografiek, ako aj prehľad slovenských teoretikov — teoretičiek a kurátorov — kurátoriek, ktorí sa venujú reflexii fotografie. Okrem toho tu nájdete i rozhovory, recenzie, odborné články o slovenskej fotografii, fotoreportáže výstav a kníh. Naším prvoradým cieľom je vytvoriť archív slovenskej fotografie, kde bude mať každý, kto sa o túto tému zaujíma, prístup ku koncentrovanému a abecedne zoradenému archívu slovenských autorov a autoriek. Nejde nám o to, aby sme boli médiom, ktoré informuje o aktuálnom dianí. Radi by sme postupne vytvorili dlhodobo relevantný obsah.”

https://www.dokumentmagazin.sk/

https://www.instagram.com/dokumentmagazin.sk/

https://www.facebook.com/dokumentmagazin.sk/

Platforma pripravuje pod hlavičkou Fotografie pre UKRAJINU aj ďalšie aktivity na podporu ukrajinským fotografom a fotografkám:

  • Andriy Lomakin - zo série “Calm Water”, exteriérová výstava v KTC Hájovňa v Banskej Štiavnici. Produkčne zastrešuje kultúrno - turistické centrum HÁJOVŇA.
  • Svitlana Levchenko, exteriérová výstava galéria Stojiská, sídlisko Drieňová Banská Štiavnica. Produkčne zastrešuje kultúrno - turistické centrum HÁJOVŇA a mesto Banská Štiavnica.
  • Výstava Ukrajinských fotografov, Galéria SLOVAK PRESS PHOTO, produkčne zastrešuje kultúrno - turistické centrum HÁJOVŇA a SLOVAK PRESS PHOTO

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme.

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite