Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Hra o novembri 1989

.sponzorované .promotion

Bratislavské divadlo GUnaGU otvorí novú sezónu premiérou hry Viliama Klimáčka Vodka a chróm (sestričky, pacienti, doktori a disidenti), v ktorej divákov vráti do obdobia zmeny režimu. Nové predstavenie v réžii autora uvedie GUnaGU 18.októbra.

Hra o novembri 1989 Ctibor Bachratý Postavu spisovateľky si zahrá Darina Abrahámová.

vodka a chróm je voľným pokračovaním úspešnej hry Socík, sladký socík, retrokomédiou z čias, kedy odvaha nebola lacná ako dnes.

November 1989 v jednej bratislavskej nemocnici. Na chirurgiu prichádza nová pacientka, známa spisovateľka a disidentka. Niektorí sa jej vyhýbajú, aby si nepokazili kariéru s nepriateľkou režimu, no iní ju podporujú. Začína sa Nežná revolúcia a doktorov aj sestričky postavia dejiny pred rozhodnutie – budú sa aj ďalej báť, alebo povedia, čo si naozaj myslia? Zbabelci aj hrdinovia, sviniari aj dobráci - panoptikum slovenskej spoločnosti v období zmeny režimu. Veľké herecké obsadenie s typicky čiernym humorom vráti divákov do čias, vďaka ktorým máme slobodu, na ktorú dnes tak radi nadávame...

Predstavenie Vodka a chróm má bohaté herecké obsadenieCtibor BachratýPredstavenie Vodka a chróm má bohaté herecké obsadenie

Hru si autor, niekdajší chirurg a anesteziológ, venuje k svojim šesťdesiatym narodeninám. Sám si ju aj zrežíroval, prípravu kostýmov zveril do rúk Renáte Ormandíkovej a scénu Michalovi Lošonskému. Hudbu a piesne zložil Zbyňo Džadoň, ktorý hudobne spolupracoval  aj na spomínanej retrokomédii Socík, sladký socík. Okrem toho si v predstavení aj zahrá - Smrť.

Predstavenie Vodka a chróm má výnimočne bohaté obsadenie. Docenta, prednostu chirurgie hrá Viktor Horján, jeho zástupcu, doktora Balvana hrajú v alternácii Martin Hronský a Daniel Fischer, začínajúceho lekára Orta stvárnil Adam Jančina. Pacientku, spisovateľku si zahrá Darina Abrahámová, jej knižnú postavu Štoplíka a Eda sanitára Peter Ondrejička. Táňa Radeva sa predstaví v roli diétnej sestry Amálky a zdravotnú sestru Moniku alternujú Marta Maťová a Romana Dang Van.

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite