Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

GUnaGU má novú hru o fenoméne Youtube

.sponzorované .promotion

Divadlo GUnaGU uviedlo 18.decembra autorskú komédiu Viliama Klimáčka zo sveta internetového portálu YouTube a jeho aktérov. YOUTUBERI (ó božský internet) sú v poradí už štvrtou premiérou divadla v tomto roku.

GUnaGU má novú hru o fenoméne Youtube Ctibor Bachratý

divadlo GUnaGU vždy regovalo na aktuálne dianie v spoločnosti, trendy, či vývoj technológií. Už pred rokmi uviedlo hru o fenoméne Facebook Som hot dog, neskôr Kilovačku na námestí Billa Gatesa o počítačových hrách, či Milujem svoj mobil -  o závislosti dnešných ľudí na mobiloch a z toho vyplývajúcej ne/komunikácii. 

Digitálna komédia YOUTUBERI (ó božský internet) je o svete internetového portálu YouTube a jeho účinkujúcich – YouTuberoch, od bizarných postavičiek s divným humorom až po svetovú špičku, akou je muž menom PewDiePie, ktorý „len“ komentuje počítačovú hru, ktorú sám hrá. A pritom ho sleduje päťdesiat miliónov ľudí! V rýchlych a krátkych klipoch s pesničkami, s absurdným humorom Made in GUnaGU uvidíme aj českú rodinu, v ktorej otec, mama aj starší brat majú na YouTube svoj program, no najväčšou hviezdou je ich deväťročný syn Risha. Ale zažijeme aj slovenského GoGoMana, maminy s bábätkami, ruského trolla z dezinformačných stránok či hackerku v najhlbšom pekle internetu, Deep Webe a Dark Webe. A príde aj Mark Zuckerberg!

„Digitálna komédia YOUTUBERI (ó božský internet) je o svete internetového portálu YouTube a jeho účinkujúcich.“

Za humorom tejto hry možno pocítime aj silu dezinformačných webov, ktoré šíria konšpiračné teórie a falošné správy a zrazu nechápeme, prečo toľko ľudí verí všetkému, čo na internete prečítajú a vôbec nemajú záujem si správu overiť? Čo nám ešte nové technológie prinesú? Máme sa na to tešiť, alebo sa toho báť?

Komédiu YOUTUBERI naštudovali v réžii autora Viliama Klimáčka herci Martin Meľo, Monika Horváthová, Viktor Horján  a David Hartl v alternácii s Vladislavom Plevčíkom.

Hru sa pokúšali robiť čo najviac vlastnými silami, aby bola autentická ako YouTuberi, keď tvoria vo vlastnej izbe svoje programy: je v nej home made scéna, home made hudba a home made kostýmy – herci hrajú v tom, v čom prídu do divadla. Ak sa vám to páči, dajte im lajk. 

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite