Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

SEWA znižuje recyklačné poplatky

.sponzorované .promotion

Organizácia zodpovednosti výrobcov SEWA a.s. znižuje od 1. januára 2017 recyklačné poplatky v komoditách elektro a prenosné batérie.

SEWA znižuje recyklačné poplatky Thinkstock

recyklačný poplatok zároveň fakturuje za kus elektrozariadenia. Vďaka tomu je jeho výška transparentná pre koncového zákazníka, ako aj pre predajcov, dovozcov, distribútorov a výrobcov elektrotechniky, ktorí sú jeho výšku povinní viditeľne uvádzať pri predaji.

„Dovozca a predajca elektrotechniky je povinný viditeľným spôsobom uvádzať kusovú sadzbu recyklačného poplatku konečnému spotrebiteľovi a jeho výška sa nesmie meniť v celom distribučnom reťazci. Tým, že fakturujeme kusové sadzby recyklačných poplatkov v príslušných kategóriách elektrozariadení z domácností, pomáhame výrobcom, dovozcom, distribútorom a predajcom napĺňať spomínanú zákonnú povinnosť,“ povedal Jozef Kozák, výkonný riaditeľ SEWA, a.s.

SEWA pôsobí na Slovensku už 12 rokov a pre svojich členov zabezpečuje zber a recykláciu elektroodpadu, odpadov z obalov, použitých batérií a akumulátorov. Počas minulého roka zabezpečila zber a spracovanie celkovo viac ako 5200 ton elektroodpadu a takmer 146 ton použitých batérií a akumulátorov. Z hľadiska počtu členov a komplexnosti služieb patrí dlhodobo k lídrom na trhu odpadového hospodárstva.

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite