Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Poľskí developeri chcú stavať presne tak, ako slovenskí

.redakcia .promotion

BRATISLAVA 9. júla - Poľské zoskupenie SBDiM Krakow, ktoré združuje architektov, developerov, stavbárov, ako aj finančné inštitúcie v oblasti Krakowa, sa pri svojom programe cezhraničných návštev zastavili koncom mája aj v Bratislave.

Poľskí developeri chcú stavať presne tak, ako slovenskí

Najviac ich zaujali projekty slovenského developera ITB Development. Poliaci si priamo v Bratislave pozreli najnovšie developerské projekty tejto spoločnosti. Tá je už od roku 2003 známa najmä svojím inovatívnym prístupom k projektom, a práve to zaujalo aj poľské zoskupenie SBDiM Krakow. Čo však poľskú návštevu zaujalo najviac, bol kódex developera vypracovaný podľa pravidiel, ktoré využíva táto spoločnosť. Riadila sa ním aj pri svojom najnovšom rezidenčnom projekte s názvom Čerešne.

Bývanie podľa vašej chuti
Projekt Čerešne je citlivo zasadený do prostredia dúbravských Polianok v Bratislave a teší sa veľkému úspechu. Vďaka svojej lokalite ponúka budúcim obyvateľom jednoduchý prístup do centra, výhľad na zeleň v okolí a zároveň strážený vnútroblok s oddychovými zónami. Tomáš Šebo, jeden z architektov a zároveň majiteľov spoločnosti zdôraznil, že pri projektovaní sa pridržiavali všetkých zásad Dobrého developera. Preto si budúci obyvatelia môžu byt prispôsobiť, a okrem iného očakávať kvalitné vyhotovenie stavby, ako aj citlivé osadenie medzi okolitú zeleň.


Lucyna Plonka, riaditeľka združenia a kancelárie SBDiM, sa k projektu vyjadrila jasne: „Projekt Čerešne, ktorý realizuje ITB Development, v nás zanechal veľmi dobrý dojem. Dômyselnú architektúru, vysoký štandard a samotné zasadenie tohto prorodinného projektu do prostredia vnímame ako dôležité výhody. Gratulujeme spoločnosti ITB Dobrý developer za výborne pripravený projekt. Podobný pravdepodobne vytvoríme niekedy v budúcnosti aj u nás."

Kódex Dobrého developera
Kódex zahŕňa na prvý pohľad jednoduché zásady, ktoré by mal dodržiavať každý jeden developer. V prvom rade je zameraný na klientove potreby. Napríklad vďaka systému flexibility si klient môže v maximálnej miere prispôsobiť bývanie svojim potrebám. Za zmienku však stoja najmä body, ktoré hovoria o rešpektovaní okolitej zelene a o architektonicky citlivom zasadení projektu do prostredia, v ktorom sa nachádza. „Kódex Dobrého developera sa pre nás stáva akýmsi návodom, ako sa postaviť ku každému jednému projektu, a taký je aj náš aktuálny projekt s názvom Čerešne," zhodnotil návštevu Igor Lichý, predseda predstavenstva ITB a zároveň dodal: „Naším cieľom nie je len postavenie a predaj bytov. Prísne dodržiavame zásady kódexu Dobrého developera, ktorý nás zaväzuje na zveľaďovanie okolia našich projektov či rozvoj infraštruktúry."

Poľská návšteva si následne pozrela administratívne priestory BGS Štefánikova s environmentálnou certifikáciou BREEAM EXCELENT a využívaním moderných ekologických technológií a aj vôbec prvý projekt na Slovensku, kde mal klient možnosť zasahovať okrem zmeny vnútornej dispozície aj do vonkajšej architektúry, projekt Nový Háj. Ivan Rolný, jeden z konateľov spoločnosti ITB, uviedol medzi výhodami zavedenia kódexu najmä nastolenie pravidiel pri spúšťaní nových projektov, spokojnosť klientov pri zrealizovaných stavbách a ako sa ukazuje, tak aj zviditeľňovanie Slovenska v zahraničí.

Návrat k tradíciám vo Vysokých Tatrách
Poľskú návštevu zaujal aj pripravovaný projekt rekreačných domov vo Vysokých Tatrách. Lokalita Veľkej Lomnice, kde má tento projekt vyrásť, už sama osebe ponúka záujemcom rôzne možnosti aktívneho oddychu a plnú občiansku vybavenosť. Manažér projektu predstavil celý zámer ako útulnú a pohodovú dedinu v dedine, ktorá v sebe spája prvky modernej i tradičnej architektúry. „Pôjde o tridsaťštyri samostatných objektov s výmerou od 65 – 130 štvorcových metrov, ktoré budú citlivo zasadené do prírodného prostredia so zreteľom na existujúcu zeleň, čo bude pre tento projekt výnimočné."

Obyvatelia budú môcť celoročne využívať medziiným aj vlastné wellness centrum, detský park, bežeckú a crosfittovú dráhu, exteriérové fitness a multifunkčné ihrisko. „Pre klientov máme pripravené ďalšie pridané hodnoty, ktoré predstavíme postupne so spustením predaja. Určite sa však budeme držať kódexu Dobrého developera a klient si bude môcť prispôsobiť nehnuteľnosť svojim predstavám," uviedol na záver prezentácie.

Viac informácií na www.itb.sk

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite