Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

V Trnavskom kraji nahlásili viacero bômb, týka sa to aj nemocníc

.tasr .slovensko

Týka sa to nemocnice v Trnave, Galante a polikliniky v Seredi a Trnave.

V Trnavskom kraji nahlásili viacero bômb, týka sa to aj nemocníc

v Trnavskom kraji niekto na tiesňovú linku 112 nahlásil viacero bômb. Týka sa to nemocnice v Trnave, Galante a polikliniky v Seredi a Trnave. Rovnako aj trnavskej železničnej stanice. Objekty evakuovali. Polícia aktuálne realizuje pyrotechnické prehliadky. TASR to potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

Evakuované boli desiatky osôb. Postupne vykonávame pyrotechnické prehliadky, uviedla hovorkyňa s tým, že v Seredi skončila prehliadka s negatívnym výsledkom.

Osoba, ktorá bomby nahlásila, volala na tiesňovú linku 112. „Osobu preverujeme. Udalosti boli nahlásené postupne,“ podotkla hovorkyňa.

Budovu trnavskej nemocnice už policajti prehľadali. Spúšťa tak fungovanie urgentu, potvrdil pre TASR jej hovorca Matej Martovič.  „Ideme prejsť ďalšie budovy v rámci areálu,“ doplnil.

O situácii je informované aj Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR. Jeho hovorkyňa Alena Krčová pre TASR potvrdila, že záchranky do dotknutých nemocníc nevozia pacientov.

Bombová hrozba ovplyvnila aj premávku vlakov. Doprava cez stanicu Trnava je prerušená od 16:21 h, priblížili policajti.

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme. 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite