Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Všetci siedmi poslanci z ĽSNS podporia pád vlády

.tasr .slovensko

Poslanci Národnej rady (NR) SR za ĽSNS budú hlasovať za vyslovenie nedôvery vláde. Na hlasovanie prídu všetci siedmi poslanci. Zároveň tiež podporia novelu Ústavy SR z dielne Sme rodina, ktorá má umožniť skrátenie volebného obdobia a je v druhom čítaní.

Všetci siedmi poslanci z ĽSNS podporia pád vlády SITA/Branislav Bibel Nezaradení poslanci parlamentu Martin Beluský a Peter Krupa počas tlačovej konferencie strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽS NS), na ktorej informovali o ďalšom postupe poslancov za ĽS Naše Slovensko k hlasovaniu na schôdzach Národnej rady S

„neexistuje argument, ktorý by nás presvedčil, aby sme nehlasovali za vyjadrenie nedôvery,“ reagoval na otázky novinárov poslanec za ĽSNS Martin Beluský. Kritizuje vládu za zlyhanie napríklad pri téme migrácie. „Táto vláda nemá a nikdy nebude mať našu dôveru a je potrebné jej čím skoršie ukončenie,“ dodal s tým, že všetci siedmi poslanci budú prítomní na hlasovaní.

Poslanci zároveň kritizujú návrh novely Trestného zákona z dielne Tomáša Tarabu (nezaradený). Podľa poslancov návrh vychádza v ústrety páchateľom hospodárskych, majetkových a korupčných trestných činov. Upozornili na to, že podľa návrhu by bolo možné uložiť nižší trest odňatia slobody, alebo by páchateľ mohol dostať len peňažný trest či domáce väzenie.

V dôvodovej správe Tarabovho návrhu sa uvádza, že novela Trestného zákona rozširuje možnosti individualizácie trestu, a tým zlepšuje podmienky pre ukladanie primeraných trestov súdmi v jednotlivých prípadoch, najmä s prihliadnutím na okolnosti spáchaného trestného činu, osobu a pomery páchateľa. „A to najmä zavedením dostatočného rozpätia dolnej a hornej hranice sadzieb trestu odňatia slobody a posilnením možnosti ukladania alternatívnych trestov,“ píše sa v dôvodovej správe.

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme. 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite