Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

V piatok odhalia v parku na Račianskom Mýte legendárnu lavičku Mekyho Žbirku

.sita .slovensko

V piatok 11. novembra odhalia v parku na Račianskom Mýte v Bratislave legendárnu lavičku Mekyho Žbirku. Podujatie, v rámci ktorého odhalia obnovenú lavičku, na ktorej začínal Žbirka svoju hudobnú kariéru, organizuje hlavné mesto a Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS)

V piatok odhalia v parku na Račianskom Mýte legendárnu lavičku Mekyho Žbirku SITA/Alexandra Čunderlíková

„spolu s Mekyho manželkou Katkou sme lavičku na jeho počesť po rokoch citlivo zrepasovali a bude nám tak neustále pripomínať výnimočného človeka a hudobníka, akým Meky bol,“ uviedol na sociálnej sieti primátor Bratislavy Matúš Vallo.

V rámci obnovy okrem iného doplnili na lavičku text jednej zo Žbirkových piesní. Na podujatí sa zúčastní primátor Bratislavy, starosta Nového Mesta, členovia občianskeho združenia Živé Račko a hudobníkova manželka Katka Žbirková. „Mekymu vďačíme za mnohé – za hity, ktoré nás vždy potešia, za to, že dokázal spríjemniť ešte aj slepé uličky, za odvahu byť nemoderným chalanom, za jeho ľudskosť a tiež za to, že nech bol kdekoľvek, naše mesto nosil vždy v srdci. Asi najväčšia vďaka mu ale patrí za to, že jeho hudba jednoducho spája," doplnil primátor.

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme. 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite