Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Novým štátnym tajomníkom rezortu hospodárstva bude Peter Švec, v rezorte diplomacie zase Andrej Stančík

.sita .slovensko

V stredu o tom rozhodla vláda. Tá zároveň z funkcie štátnych tajomníkov odvolala Jána Oravca i Karola Galeka.

Novým štátnym tajomníkom rezortu hospodárstva bude Peter Švec, v rezorte diplomacie zase Andrej Stančík SITA/Branislav Bibel Minister hospodárstva Karel Hirman

novým štátnym tajomníkom Ministerstva hospodárstva SR bude od 1. októbra Peter Švec. V stredu o tom rozhodla vláda. Tá zároveň z funkcie štátnych tajomníkov odvolala Jána Oravca i Karola Galeka. 

Peter Švec pôsobí od roku 2006 ako riaditeľ vonkajších vzťahov a hovorca trnavskej automobilky Stellantis Slovakia. Predtým pracoval v spoločnosti Heineken Slovensko, v Slovenskej sporiteľni a v rokoch 1998 až 2001 ako hovorca Ministerstva financií SR. Svoju profesijnú kariéru začínal ako reportér a komentátor týždenníka Trend.

kabinet odvolal štátneho tajomníka rezortu diplomacie Klusa, nahradí ho Stančík

Oddnes končí vo svojej funkcii Martin Klus (SaS), od štvrtka 29. septembra preberá tento post Andrej Stančík (OĽaNO).

Andrej Stančík doteraz pôsobil ako poslanec Národnej rady SR za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. Bol členom parlamentného výboru pre európske záležitosti a členom Zahraničného výboru NR SR. Pôsobil aj ako vedúci stálej delegácie NR SR v Stredoeurópskej iniciatíve a jej parlamentnej dimenzii. Vyštudoval Masarykovu univerzitu v Brne, kde ukončil štúdium ako magister energetickej bezpečnosti a medzinárodných vzťahov.

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme. 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite