Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Vláda odsúhlasila navyšovanie v štátnom rozpočte na tento rok

.sita .slovensko

Zároveň ministri schválili aj skrátené legislatívne konanie.

Vláda odsúhlasila navyšovanie v štátnom rozpočte na tento rok SITA/Diana Černáková

celkové príjmy štátneho rozpočtu sa v tomto roku zvyšujú o 1,5 mld. eur a celkové výdavky taktiež o 1,5 mld. eur. Vyplýva to z návrhu novely zákona o štátnom rozpočte na tento rok, ktorý schválila vláda na svojom pondelkovom online rokovaní. Zároveň ministri schválili aj skrátené legislatívne konanie.

Úpravy zohľadňujú septembrovú prognózu Výboru pre daňové prognózy. Aktuálnym materiálom sa reaguje na prudký nárast cien energií, výrazný nárast inflácie, vojenský konflikt na Ukrajine, ako aj na zabezpečenie zdrojového krytia zvýšených finančných nákladov súvisiacich s výrazným nárastom cien tovarov a služieb pre poberateľov dôchodkových dávok.

Zvýšené výdavky štátneho rozpočtu sa navrhuje alokovať v kapitole Všeobecná pokladničná správa za účelom ich efektívneho a hospodárneho prerozdelenia z dôvodov, že nie je definitívna ich detailná štruktúra a následné použitie výdavkov prostredníctvom jednotlivých kapitol štátneho rozpočtu. Navrhovanými úpravami sa nemení hotovostný schodok štátneho rozpočtu.

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite