Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

SaS podporí zvýšenie miezd zdravotníkov, chce dozerať aj na ďalšie opatrenia MZ

.tasr .slovensko

Návrh podporí aj nezaradený poslanec Národnej rady SR Tomáš Valášek. Platy zdravotníkov by sa podľa vládneho návrhu, ktorý v piatok (23. 9.) posunula Národná rada (NR) SR do druhého čítania, mohli zvýšiť.

SaS podporí zvýšenie miezd zdravotníkov, chce dozerať aj na ďalšie opatrenia MZ SITA/Jana Birošová

strana SaS v parlamente podporí vládny návrh na zvýšenie platov zdravotníkov. Chce však dozerať aj na ďalšie systémové opatrenia ministerstva zdravotníctva. Pripomína tiež potrebu zvýšenia miezd v ambulantnom sektore. Pre TASR to uviedla predsedníčka parlamentného zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková (SaS). 

„Považujem súčasný návrh ministerstva za korektný prvý krok s tým, že je potrebné postrážiť, aby sa v štátnom rozpočte nerátalo len s financiami na ústavnú zdravotnú starostlivosť pre nemocnice, v ktorých vieme upraviť tabuľkové platy zákonom, ale aby bol automaticky rozpočet navýšený aj o zvýšenie platov v ambulanciách,“ uviedla. Navýšenie miezd len v nemocniciach by podľa nej spôsobilo hromadný presun personálu z ambulancií, čo by ohrozilo fungovanie systému.

Návrh podporí aj nezaradený poslanec Národnej rady SR Tomáš Valášek, potvrdil to pre TASR. Opoziční poslanci, pôsobiaci v ĽSNS, uviedli, že so zámerom zákona nemajú problém. „Návrh si podrobne preštudujeme a podľa toho sa rozhodneme,“ uviedli pre TASR.

Platy zdravotníkov by sa podľa vládneho návrhu, ktorý v piatok (23. 9.) posunula Národná rada (NR) SR do druhého čítania, mohli zvýšiť. Okrem avizovaného zvyšovania miezd lekárov a sestier rieši aj platy ostatných zdravotníkov v ústavných zdravotníckych zariadeniach a ambulanciách záchrannej zdravotnej služby. Okrem zvyšovania platových koeficientov sa majú pri mzdách zohľadňovať aj roky praxe. Parlament rokuje o návrhu v skrátenom legislatívnom konaní.

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite