Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Premiér Heger vyzval lekárov, aby prehodnotili svoje výpovede a zostali pri pacientoch

.sita .slovensko

Slovensko postihli podľa premiéra všetky možné krízy a nie je čas aj na krízu lekárov.

Premiér Heger vyzval lekárov, aby prehodnotili svoje výpovede a zostali pri pacientoch SITA/Branislav Bibel

premiér Eduard Heger vyzval lekárov, aby prehodnotili svoje odhodlanie podať výpovede. Slovensko postihli všetky možné krízy a nie je čas aj na krízu, ktorú by spôsobili lekári svojimi výpoveďami. Na tlačovom brífingu po stredajšom rokovaní vlády premiér povedal, aby si lekári porovnali, čo pre nich robí táto vláda s tým, čo pre nich urobili predchádzajúce vlády.

Po tom, čo vláda schválila návrh na zvýšenie platov 25 zdravotníckym profesiám, premiér zdôraznil, že okrem investícií do ľudí vláda vyčlenila financie na rekonštrukciu nemocníc a výstavbu nových nemocníc. „Chcem z tohto miesta vyzvať lekárov, aby prehodnotili svoje výpovede," povedal Heger a dodal, že by to lekári mali urobiť o to viac, keď je tu vláda, ktorá investuje do zdravotníctva v čase kríz a nedostatku. Upozornil, že v rokoch 2016 až 2019 vládam natekali miliardové nadpríjmy do rozpočtu, napriek tomu vtedajšie vlády pre lekárov nič neurobili. Heger opakovane vyzval lekárov, aby zostali v službe ľuďom v zdravotníctve s tým, že to ocenia aj pacienti.

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme.  

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite