Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Umelci v liste vyzývajú Matoviča, aby odstúpil z funkcie

.sita .slovensko

Herec Richard Stanke a spisovateľ Ján Štrasser napísali výzvu, v ktorej žiadajú lídra hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO)Igora Matoviča, aby odstúpil z funkcie ministra financií.

Umelci v liste vyzývajú Matoviča, aby odstúpil z funkcie SITA/Jana Birošová

herec Richard Stanke a spisovateľ Ján Štrasser napísali výzvu, v ktorej žiadajú lídra hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igora Matoviča, aby odstúpil z funkcie ministra financií. Výzvu podpísali viacerí herci, režiséri či hudobníci. Stanke výzvu zverejnil na petičnej stránke.

Vážený pán Matovič, predseda OĽaNO a minister financií SR, rozdeľuje nás všeličo, no spája nás jedno: ani my nechceme, aby na Slovensku opäť vládol Fico a jeho strana Smer-sociálna demokracia (SMER-SD) nebodaj s podporou fašistov a Slovensko sa opäť stalo mafiánskym štátom,“ uviedol herec v úvode listu. Stanke tvrdí, že oceňuje, čo všetko Matovič urobil pre spravodlivosť vo voľbách v roku 2020, avšak teraz musí pre Slovensko urobiť viac, a teda priniesť obeť. „Tou obeťou je Vaše odstúpenie z postu ministra vlády Slovenskej republiky. Vieme, že to nie je ľahké, ale veríme, že ste toho schopný,“ vyzýva herec Matoviča na odstúpenie. Stanke v liste prirovnal odstúpenie k udalosti z roku 1969. Keď americký kozmonaut Neil Armstrong vstúpil ako prvý človek na povrch Mesiaca. Vtedy predniesol pamätnú vetu: „Je to malý krok pre človeka, ale veľký skok pre ľudstvo." Stanke vyhlásil, „vážený pán Igor Matovič, po 53 rokoch nahraďte slovo ľudstvo slovom Slovensko a urobte ten krok.“ Stankeho a Štrasserovu výzvu podporili herci, ako napr. František Kovár, Zdena Studenková či Marián Labuda ml., ale aj režisér Juraj Nvota a hudobník Braňo Kostka.

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme. 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite