Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Zvyšok koalície chce podľa Sulíka masívne zvyšovať dane a aj nové dane zaviesť

.sita .slovensko

Liberáli budú nové dane vetovať, ak sa ústavným zákonom neschváli daňová brzda a ak výnos z novej dane nepôjde na zníženie inej dane alebo odvodu.

Zvyšok koalície chce podľa Sulíka masívne zvyšovať dane a aj nové dane zaviesť SITA/Branislav Bibel

zvyšok vládnej koalície chce finančnú pomoc rodinám financovať cez masívne zvyšovanie rôznych daní a aj nové dane zaviesť. Po rokovaní vlády to uviedol predseda strany Sloboda a Solidarita a minister hospodárstva Richard Sulík. „Sme zásadne proti, nové dane budeme vetovať, ak sa ústavným zákonom neschváli daňová brzda a ak výnos z novej dane nepôjde na zníženie inej dane alebo odvodu," povedal.

Minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina) zvýšenie daní obhajuje. „V programovom vyhlásení máme, že nezvýšime daňovo-odvodové zaťaženie a v tomto prípade pre 90 percent občanov budeme dane znižovať a možno pre 70 až 100 firiem budeme dane zvyšovať," povedal. Podľa neho sa tak daňovo-odvodové zaťaženie nezvýši. „Ak tu existujú štátom regulované subjekty v regulovaných odvetviach, ktoré počas pandémie zarábajú násobne viac ako doposiaľ, považujem za logické, že minimálne časť z toho nadzisku použijeme na pomoc ľuďom," dodal Krajniak.

Na pomoc ľudom v boji so zdražovaním vláda v tomto roku vynaloží 260 miliónov eur a v budúcom roku jednu miliardu eur. V tomto roku sa prídavok na dieťa jednorazovo zvýši zo súčasných 25,88 eura na 100 eur. Na tento účel vláda vynaloží 83 miliónov eur. Prídavok sa zvýši pre 661-tisíc rodičov, ktorí majú 1,1 milióna nezaopatrených detí. Vládna koalícia tiež plánuje zvýšiť prídavky na deti, daňový bonus, či zaviesť príspevok na služby pre deti. Zdroje na vyššiu finančnú pomoc rodinám chce vládna koalícia získať zvýšením daní pre približne 100 firiem.

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme. 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite