Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Policajná inšpekcia odposluchy vyšetrovateľov NAKA vytrhávala z kontextu

.sita .slovensko

Denník N pripomína, že hlavný svedok inšpekcie proti vyšetrovateľom Ján Kaľavský, ktorý sa momentálne zdržiava na neznámom mieste a je na neho vydaný medzinárodný zatykač, mal klamať o bývalých kolegoch.

Policajná inšpekcia odposluchy vyšetrovateľov NAKA vytrhávala z kontextu TASR

policajná inšpekcia niektoré odposluchy obvinených vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vytrhávala z kontextu. Ako uvádza Denník N, v rozhodnutí o prepustení vyšetrovateľov z väzby to konštatoval Krajský súd v Bratislave. Zároveň súd prokurátorovi vytkol, že v návrhu na vzatie vyšetrovateľov do väzby neoznačil, ktoré udalosti zachytené na odposluchoch považuje za protiprávne konanie. Denník v tejto súvislosti pripomína, že vyšetrovatelia boli obvinení zo zneužitia právomoci verejného činiteľa, a to preto, že chystali uznesenie o začatí trestného stíhania, ktorým mali spustiť vyšetrovanie korupčných podozrení na policajnej inšpekcii.

 
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite