Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Petra Vlhová skončila druhá v ďalšom slalome Svetového pohára. V americkom Killingtone viedla po prvom kole, v druhom ju po chybe predstihla Michaela Schiffrin.

Dáta bez pátosu: Jastrabieho oka a čiernej sa zľakol aj kovid

.dáta bez pátosu .slovensko

Ak sa pozriete dnes na čísla troch severných okresov na východe Slovenska, ktoré sa dostanú od pondelka 18.10. do čiernej a v reštike si NEsadnete po NEcvičení vo fitku na pivo ani na terase, tak zostanete zaskočení. ZAS KO ČE NÍ.

Dáta bez pátosu: Jastrabieho oka a čiernej sa zľakol aj kovid

všetky 3 okresy v 7 dňovej incidencii (PCR aj AG aj PCR+AG) oproti minulému týždňu poklesli, z toho Bardejov výrazne.

Súhlasíme, že počty pozitívnych mali v porovnaní s ostatnými okresmi vysoké, ale taká je DELTA = pozitívnych ako dreva. Svidník sa dokonca v 14 dňovej dostal nad 1000, čo znamená 1% obyvateľstva s pozitívnym testom za pol mesiaca. To sú stovky ľudí denne v týchto 3 okresoch. Štvrtina z toho deti a druhý štvrtina ich rodičia.

Ale v nemocnici len desiatky a dokopy v troch okresoch dnes 71, z toho 6 na JIS, 7 na OAIM a 9 na UPV. Mali aj 105/8/9/10. Sú blízko maxima z II. vlny.

Tieto okresy v počte pozitívnych kulminujú - pohybujú sa okolo maxima a začali klesať. V nemocniciach by mal byť takýto vývoj budúci týždeň. 

Nie, nehovoríme, že nemajú ísť od pondelka do čiernej, lebo MY nenesieme zodpovednosť za stav, len pozeráme na čísla a tredny.

 
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.posledné
.neprehliadnite