Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Bratislava zažila ďalšie protesty, tentoraz bez provokácií a násilia

.daniel Antoni .tasr .slovensko

V hlavnom meste sa opäť protestovalo, ale nie proti vládnym pandemickým opatreniam a pokojne. Na Námestí slobody boli 23. augusta dve skupiny ľudí, ktorým ide o osud národných parkov.

Bratislava zažila ďalšie protesty, tentoraz bez provokácií a násilia Daniel Antoni Dvaja muži v uniformách na proteste proti reforme národných parkov.

prvý protest bol tichý. Nikto sa nepostavil na tribúnu ani nerečnil do mikrofónu. Zopár desiatok odporcov reformy národných parkov, väčšinou v odtieňoch kaki či zelenej, sa zhromaždilo na chodníku pred Úradom vlády SR.

Nepáčilo sa im, že sa chystá zmena zákona, v ktorej sa vyjmú štátne lesy v národných parkoch spod gescie Ministerstva pôdohospodárstva a preberie ich Ministerstvo životného prostredia SR.

Transparenty, ktorých bolo na tak malý dav pomerne veľa, vyjadrovali podporu lesníkom a neštátnym majiteľom lesov: Vlastníci lesov ochránia prírodu aj sami” alebo Chceme odbornú diskusiu, nie ochranársku diktatúru”. Niektorí neštátni vlastníci lesov sa boja, že prídu o obživu kvôli chystanému prevodu lesov, hoci plánovaná legislatívna úprava sa ich netýka.   

Jeden z transparentov proti reforme národných parkov.Daniel AntoniJeden z transparentov proti reforme národných parkov.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite