Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Poučenie z pandémie pre analytika Smatanu: Obávam sa, že ako skončí núdzový stav, tak nám hrozí veľký odliv zdravotníkov

.šimon Jeseňák .slovensko

Analytik Martin Smatana hodnotí ako sme zvládli druhú vlnu pandémie, proces očkovania a ako sme pripravení na potenciálnu tretiu vlnu pandémie.

Poučenie z pandémie pre analytika Smatanu: Obávam sa, že ako skončí núdzový stav, tak nám hrozí veľký odliv zdravotníkov BORIS NÉMETH

rok pandémie na Slovensku. Aké ponaučenie si z toho slovenské zdravotníctvo zobralo? Osem odborníkov zo zdravotníctva odpovedá na sedem otázok s cieľom zistiť, či sa nám podarilo využiť krízu na to, aby sme našli spôsob, ako zlepšiť zdravotníctvo. Odpovedajú dvaja exministri zdravotníctva, šéf súkromnej zdravotnej poisťovne, dvaja analytici, poslankyňa, členka predstavenstva súkromnej poisťovne a generálny riaditeľ súkromnej siete polikliník.

Prečítajte si štvrtý zo série článkov. Odpovedá zdravotnícky analytik Martin Smatana.

Prečítajte si aj odpovede od:

vyzerá to tak, že postupne odznieva druhá vlna pandémie covid-19. Aké problémy odhalila a zvýraznila pandémia v našom zdravotníctve?

Aj bez pandémie by sa nám Svätá Trojica problémov nášho zdravotníctva pravidelne pripomínala. Nedostatok personálu, zastaraná infraštruktúra a nefungujúce IT systémy nie sú pre väčšinu ľudí novinkou a aj bez COVIDu by spôsobovali mnoho problémov. Je pravda, že by sme o nich nepočuli v takej frekvencií a ráznosti, ako počas posledného roku. Prečo? Zväčša, až na predvolebný rok nebýva zdravotníctvo vo veľkej pozornosti politikov, či občanov. 

Tak či onak, pandémia v plnej miere odhalila ako veľmi je náš systém fragilný a to, že nemáme prakticky žiadne rezervy. Pevne preto verím, že keď počty nakazených klesnú a opatrenia sa uvoľnia, tak sa na tieto problémy v sektore nezabudne. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite