Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Rezort diplomacie si vie predstaviť, že by čerpanie zdrojov EÚ bolo podmienené dodržiavaním právneho štátu

.sita .slovensko

S iniciatívou takéhoto návrhu prichádza Nemecko, ktoré prevezme predsedníctvo v Európskej rade 1. júla. Súhlasia s ním aj Slovinsko a Portugalsko, ktoré preberajú predsedníctvo po ňom.

Rezort diplomacie si vie predstaviť, že by čerpanie zdrojov EÚ bolo podmienené dodržiavaním právneho štátu Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky

ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR si vie predstaviť, že by čerpanie finančných prostriedkov z Európskej únie  bolo podmienené dodržiavaním právneho štátu. Potvrdil to riaditeľ tlačového oddelenia ministerstva Juraj Tomaga. Dodáva, že princípy právneho štátu sú základným predpokladom pre dobre fungujúcu spoločnosť, ako aj vnútorný trh EÚ. Podľa neho je však na to, aby bol takýto návrh efektívny a možný, nutné zmeniť napríklad aj spôsob hlasovania v Európskej rade. S iniciatívou takéhoto návrhu prichádza Nemecko, ktoré prevezme predsedníctvo v ER 1. júla.

Podľa Tomagu je nutné vnímať návrh „Nariadenia o ochrane rozpočtu EÚ v prípade všeobecných nedostatkov v oblasti dodržiavania zásady právneho štátu členských štátov“ ako jeden z prvkov balíka návrhov k viacročnému finančnému rámcu EÚ na roky 2021 až 2027 (rozpočet EÚ, pozn.

 
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite