Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Minister spravodlivosti sa k Jankovskej nevyjadruje, odvoláva sa na orgány činné v trestnom konaní

.redakcia .slovensko

Keď je niekto podozrivý z trestného činu, tak sa má vzniesť obvinenie, reagoval na zbavenie funkcie štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej Gábor Gál.

Minister spravodlivosti sa k Jankovskej nevyjadruje, odvoláva sa na orgány činné v trestnom konaní SITA/Jana Birošová Gál vyzval Jankovskú na odchod až niekoľko dní po prevalení jej údajnej komunikácie s Kočnerom.

keď je niekto podozrivý z trestného činu, tak sa má vzniesť obvinenie. Na margo odchodu štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej (Smer-SD) to po stredajšom rokovaní vlády povedal šéf rezortu Gábor Gál (Most-Híd).

„Keď sú takéto závažné pochybenia, tak sú na ťahu orgány činné v trestnom konaní," uviedol Gál vzhľadom na odobratie mobilných telefónov viacerým sudcom a Jankovskej. Minister uviedol, že kým nie je voči týmto sudcom vznesené obvinenie, tak má zviazané ruky. „Keď zákon hovorí, že vieme zakročiť, až keď je vznesené obvinenie, tak nech sa obvinenie vznesie," dodal.

Podľa neho sa takéto obvinenie môže neskôr zrušiť, kým však nie je vznesené, tak ako minister nemôže konať. Na otázku, či sám nevyzval sudcov, aby sa vzdali funkcie, Gál uviedol, že ako minister nemôže zasahovať do nezávislosti súdnictva.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite