Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Matovič konšpiruje. Kiska, PS a Spolu spojenie so Smerom odmietajú

.matúš Baňovič .slovensko

Šéf Obyčajných ľudí Igor Matovič začal na sociálnej sieti šíriť „kuloárne informácie“ o tajnom pláne finančnej skupiny Penta. Koalícia PS/Spolu a strana Za ľudí jeho špekulácie odmietajú.

Matovič konšpiruje. Kiska, PS a Spolu spojenie so Smerom odmietajú Branislav Bibel/SITA Na spoločnom obede lídrov opozičných strán

predvolebná spolupráca opozičných demokratických strán vyzerala nádejne. Progresívne Slovensko a Spolu prizývali za spoločný stôl Andreja Kisku, stretli sa aj s Alojzom Hlinom. Ten sa predtým v debate .týždňa po rokoch zmieril s predsedom SaS Richardom Sulíkom. 

Pokus o stretnutie demokratických opozičných strán iniciovala na tlačovej besede Igora Matoviča Zlatica Kušnírová. Tento obed dopadol neslávne, pretože sa na ňom okrem Matoviča zúčastnil Richard Sulík, Jósef Menyhárt a za stranu Za ľudí Juraj Šeliga. Iné strany sa nezúčastnili a dôvodom bolo aj to, že za tým videli mediálnu hru Igora Matoviča. Zlaticu Kušnírovú pozvali na stretnutie bez kamier. 

Paradoxné je, že šéf Obyčajných ľudí hovoril o tom, ako sa musia demokratické strany spájať, no sám pritom začal na novozaložené a ešte nezaložené subjekty útočiť. Tento týždeň začal rozsiahlym statusom o „Pláne Penty“. Hovorí v ňom o tom, že tajným plánom tejto finančnej skupiny je, aby sa vláda skladala z koalície PS/Spolu, Kiskovej strany Za ľudí, ešte nezaloženej strany Tomáša Druckera a strany Smer bez Roberta Fica. Neskôr to doplnil o konkrétny scenár. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite