Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Vláda schválila dve kandidátky na vedenie úradu whistleblowerov

.redakcia .slovensko

Schválenými kandidátkami sú na post rpredsedu Úradu na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti sú Zuzana Dlugošová a Monika Filipová. Parlament bude musieť vybrať jednu z nich.

Vláda schválila dve kandidátky na vedenie úradu whistleblowerov Boris Németh Monika Filipová, jedna zo schválených kandidátok.

kandidátky vláda schválila na svojom výjazdovom rokovaní v Stropkove. Premiér Peter Pellegrini avizoval, že parlament by mal novú šéfku vyberať ešte na svojej aktuálnej schôdzi.

Monika Filipová v súčasnosti pôsobí na ministerstve vnútra ako riaditeľka odboru miestnej štátnej správy, samosprávy a zahraničných vzťahov. „Mojou predstavou je vybudovať úrad, ktorý je veľmi inovatívny, čo sa týka pracovných metód, má profesionálnych zamestnancov, ktorí sa téme venujú, sú ochotní sa učiť a vzdelávať sa ďalej,“ uviedla na verejnom vypočutí začiatkom júna.

 
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite