Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Dohoda o vine a treste v prípade vraždy advokáta Ernesta Valka

.redakcia .slovensko

Prokurátor Generálnej prokuratúry Jozef Kandera podal vo štvrtok na Okresnom súde v Pezinku návrh dohody o vine a treste. Dohodu uzavrel 30. mája s Jaroslavom Klinkom obvineným z lúpeže v prípade vraždy advokáta Ernesta Valka. ​

Dohoda o vine a treste v prípade vraždy advokáta Ernesta Valka Jozef Jakubčo/SITA Jaroslav Klinka poskytol kľúčové informácie v prípade vraždy Ernesta Valka s podmienkou, že ho bude obhajovať Daniel Lipšic.

do podateľne Okresného súdu Pezinok dnes doručila GP SR návrh na schválenie dohody o vine a treste s obvineným Jaroslavom Klinkom. Informoval o tom hovorca krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. Podanie žaloby vo štvrtok čiastočne časovo skomplikovalo anonymné ohlásenie bomby na súdoch a následná evakuácia Okresného súdu v Pezinku.

Klinka je v prípade vraždy advokáta Ernesta Valka obvinený z lúpeže, a nie zo samotnej vraždy.  „Dohodu som uzavrel z toho dôvodu, že Jaroslav K. výraznou mierou pomohol orgánom činným v trestnom konaní pri objasnení vraždy Ernesta Valka. Bez jeho pričinenia by nebolo došlo k objasneniu tohto skutku. Výpoveď Jaroslava K. sa potvrdila výsledkami vyšetrovacieho pokusu v dome poškodeného Valka a následnými doplnenými znaleckými posudkami,“ povedal Kandera.

Obvinený Jaroslav Klinka označil za strelca vo vražde Jozefa Radiča.

 
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite