Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Koalícia PS a Spolu vyzvala Kisku na spoluprácu pred parlamentnými voľbami

.redakcia .slovensko

Víťazi eurovolieb na Slovensku, mimoparlamentné Progresívne Slovensko a Spolu, vyzvali dosluhujúceho prezidenta SR Andreja Kisku, ktorý zakladá vlastnú politickú stranu, aby s nimi spolupracoval pred parlamentnými voľbami.

Koalícia PS a Spolu vyzvala Kisku na spoluprácu pred parlamentnými voľbami Radoslav Maťaš/SITA Dosluhujúci prezident odovzdal svoj hlas v eurovoľbách v Poprade.

chceme sa s Kiskom spojiť do predvolebnej spolupráce. Myslím, že s osudom Slovenska netreba hazardovať," povedal Beblavý. Ani pred budúcoročnými voľbami do Národnej rady SR podľa jeho slov netreba riskovať, aby sa proeurópske a prodemokratické hlasy „rozbili". "Pridaj sa k nám a spolupracuj s nami, si vítaný," odkázali Kiskovi zástupcovia mimoparlamentného hnutia a strany. 

PS a Spolu-OD deklarujú, že aj ony plánujú naďalej spolupracovať. „Chceme rokovať a dohodnúť sa s PS na spoločnej koalícii do parlamentných volieb,“ potvrdil Beblavý. Truban podotkol, že sú otvorení spolupráci v širokom kontexte. „Nielen zopár strán,“ podotkol.

dosť politických škriepok

Sobotné výsledky eurovolieb na Slovensku podľa oboch politických lídrov ukázali, že Slovensko chce zmenu a má už dosť „politických škriepok".

 
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite