Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Dekriminalizácia marihuany nebude na stole ani tento rok, Gála zastavili koaliční partneri

.dominik Harman .slovensko

Pôvodný návrh Lucie Žitňanskej vyvolal v koalícii menšiu búrku.

Dekriminalizácia marihuany nebude na stole ani tento rok, Gála zastavili koaliční partneri Diana Černáková/SITA

koaliční partneri požiadali ministra spravodlivosti Gábora Gála, aby otázku dekriminalizácie marihuany neotváral. Napriek tomu by podľa vlastných slov chcel dekriminalizovať niektoré prípady.

Minister vysvetlil, že by chcel dekriminalizovať tie prípady, ktoré sú podľa neho najnevinnejšie. „Keď ide o mladícku nerozvážnosť nejakého študenta, ktorý si kúpi joint, a ten si zapáli, mali by sme ho potrestať. Ale nie tak, že následky svojho činu, ktorý spravil v 16. rokoch, bude niesť celý život,“ uviedol Gál.

Miernejší návrh predstavil už v lete, koaliční partneri ho však podľa neho ďalej nechcú rozvíjať. „Práve kvôli tomu, že na začiatku januára bol predstavený pre mňa trochu prehnaný návrh, spoločnosť sa k tomu stavala veľmi opatrne. Aj koaliční partneri povedali, že už teraz nesúhlasia s tým, aby sme v tomto pokračovali ďalej, lebo to strašne rozdeľuje spoločnosť. Doniesol som to v lete na koaličnú radu, povedali, že nie,“ priblížil Gál.

Téma dekriminalizácie bola dôležitá pre bývalú ministerku spravodlivosti Luciu Žitňanskú.Branislav Bibel/SITATéma dekriminalizácie bola dôležitá pre bývalú ministerku spravodlivosti Luciu Žitňanskú.

pôvodný návrh Žitňanskej išiel ešte ďalej

Téma dekriminalizácie bola v Most-Híd prítomná ešte za ministerky Žitňanskej. Tá začiatkom roka 2018 pripravila zákon, ktorý mal zmierňovať tresty aj za tvrdé drogy.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite