Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Už zase na začiatku

.tomáš Zálešák .názory

Tak, Ficov Smer znova vedie. Hlas by mohol v tejto chvíli môže dostať striebro, aj keď nevedno za aký konkrétny príspevok a k čomu. Zo strán, ktoré by (snáď, do času či do ďalších predčasných volieb?) mohli tvoriť nejakú „hrádzu“ proti eventuálnej koalícii Smeru a krajnej pravice, balansujú momentálne tri na pokraji zvoliteľnosti (KDH, SaS, Demokrati).

Tomáš Zálešák

elektorát je naštvaný. Záujem o účasť vo voľbách opäť klesá. Aj keby sa našim „hrdinom protificovského odboja“ (ďalej: „HPFO“) dnes podarilo naškriabať dostatok hlasov na to, aby zostavili voľajakú vládnu koalíciu s Hlasom (a bez Hlasu to nepôjde, ani keby sme sa na rezančeky rozkrájali), v takejto koalícii by dominovala ľavica – tá zo starých a nových elementov namiešaná (Hlas) aj tá nesporne nová (PS). Preferenciám oboch, domnievam sa, najviac prospieva ak sa nevyjadrujú príliš hlasno, príliš konkrétne a príliš adresne.

Kam vlastne patrí „Sme rodina“ v akýchkoľvek deliacich čiarach politického spektra, ktoré si dnes možno predstaviť? Odpoviem nepriamo: ak chcete „konzervatívnu kauzu“ skompromitovať na mnoho rokov dopredu, nechajte ju reprezentovať niekomu ako Boris Kollár.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite