Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

.týždeň Mariana Jaslovského: Släviäniä za džihád!

.marian Jaslovský .názory .týždeň

Čo sa týka vojny na Ukrajine, otupeli sme, je to normálne, mozog sa snaží zariadiť, aby sme sa nezbláznili.

Marian Jaslovský

rusko je teroristický štát

Samozrejme sme to vedeli, ale Putinovi nacisti to potvrdzujú každou novou perfídnou vraždou civilistov. Vo štvrtok minulý týždeň k ním pribudlo 23 obyvateľov mesta Vinnycia, medzi nimi malé deti. Obete hlásia aj z Čuhyjiva. Podľa ukrajinského ministerstva obrany len 30 percent ruských útokov smeruje na vojenské ciele, zvyšok na civilné. Existuje lepšia definícia terorizmu? Ak sa terorizmu dopúšťa štát, je teroristický štát. Rusko nás navyše označilo za nepriateľskú krajinu. Čiže ak niekto ospravedlňuje terorizmus nepriateľského štátu, je sám potenciálny terorista a bezpečnostná hrozba. Také ľahké to je.  Je ešte stále Rusko v Bezpečnostnej rade OSN? Naozaj?     

Čo sa týka vojny na Ukrajine, otupeli sme, je to normálne, mozog snaží zariadiť, aby sme sa nezbláznili. Možno je však naozaj dobré sa z času na čas zobudiť z apatie. Nemusíme sa triasť od jedu a strachu. Peniaze na Ukrajinu postačia.

släviäniä za džihád!

Jednou z veľkých hybridno-vojenských akcií Ruska s cieľom rozdrobiť Európu bola umelo vyvolávaná utečenecká vlna (bezohľadnou demoláciou Sýrie) a zároveň protiimigrantská kampaň, ktorá nás zasiahla ako rakovina.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite