Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Štefan Hríb: Vďaka pre Madeleine

.štefan Hríb .názory

Žijeme prelomovú dobu, a žijeme ju na tej lepšej strane zlomu. Nie je to samozrejmosť, nemuselo to tak byť, nebyť niektorých svetových lídrov. Jednou z nich bola Madeleine Albright.

Štefan Hríb

dnes sa s odzbrojujúcou samozrejmosťou hovorí, že Rusi síce bombardujú Ukrajinu, ale veď aj Američania bombardovali Juhosláviu. Samozrejme, nehovorí sa to podstatné – že Miloševič rozpútal v Juhoslávii vojny, že Západ sa na to dlho bezmocne prizeral, že neochotne zasiahol až po veľkom tlaku verejnej mienky, že žiaden štát Západu si neodhryzol z Juhoslávie ani centimeter štvorcový a že vojenský zásah proti Miloševičovi reálne zastavil masové vraždenie a etnické čistky. Ale ak sa toto nehovorí, klameme si ako Putin Rusom.

Zásah proti Miloševičovmu režimu podporovala aj vtedajšia ministerka zahraničných vecí USA. A to preto, že pani Madeleine Albright, ktorá sa narodila v Československu, z ktorého v roku 1948 po nástupe komunizmu s rodičmi emigrovala, rozumela nášmu svetu. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite