Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Akcia .týždňa: Presvedč jedného nevoliča

Hríb, Mojžiš: Skvelé, máme historický bronz

.štefan Hríb .martin Mojžiš .názory

O bronzové olympijské medaily sme už raz hrali, v roku 2010 vo Vancouveri. Po dvoch tretinách sme nad Fínmi viedli 3:1, tretiu tretinu sme prehrali 0:4. Sedeli sme vtedy v hľadisku a cítili smútok.

Štefan Hríb

tentoraz sme v Pekingu viedli nad Švédmi po dvoch tretinách 2:0 a už sme to nepustili. Takže prvé slovenské olympijské medaily sú doma.

Toľko výsledok, a čo hra? Zatiaľ čo vo štvrťfinále sme boli Američanom a v semifinále Fínom úplne vyrovnanými súpermi, Švédov sme v malom finále prevýšili. Áno, boli unavení po predlžovanom semifinálovom zápase, no keď ide o olympijskú medailu, únava nerozhoduje.

Rozhoduje umenie a srdce. A tie naše boli väčšie. Je to historický úspech, aký nedosiahla ani naša zlatá generácia okolo Mira Šatana. Ale je to práve generácia okolo Mira Šatana, ktorej v skutočnosti patrí tento bronz rovnako ako skvelému tímu kapitána Mareka Hrivíka.

Ich rozhodnutie pomôcť nášmu hokeju, ich nezlomnosť v sporoch s ľuďmi a spôsobmi minulosti, a potom systematická práca Craiga Ramsaya a ľudí okolo neho sa dnes premenili na medaily. Tak pokračujme.

Miro, Michal, Oto, Rišo a celá zlatá generácia, je to Váš úspech.

A Vy, pán Ramsay, máte už navždy našu vďaku a obdiv.

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme.

Tento text ste mohli čítať len vďaka našim predplatiteľom. Pridajte sa k nim a predplaťte si .týždeň.